Політика

Святослав Вакарчук знову йде з Верховної Ради – ЗМІ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Народний депутат від партії Голос Святослав Вакарчук оголосив про складання депутатських повноважень і вже зареєстрував відповідну заяву.

Про це він заявив в ході пресконференції, пише НВ.

За словами джерел LB.ua, це рішення було обумовлено збігом низки факторів. Зокрема, в партії був конфлікт навколо відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Вакарчук відмовився підписувати проєкт постанови за відставку міністра. Але депутати називали це «робочими дискусіями». Сам Вакарчук у цей час перебував у Львові, з матір’ю.

У партії також пов’язують рішення Вакарчука з наближенням місцевих виборів: «частина наших вважають, що «Голосу» необхідне більш жорстке позиціювання і позиції Слави цьому перешкоджають».

16 травня 2019 року на Старокиївській горі в Києві Вакарчук оголосив, що йде на парламентські вибори, представивши свою партію Голос.

Тоді він заявляв, що партія Голос йде в парламент, щоб «знищити стару політику і створювати політику нову. Політику, яка принесе нам справжні зміни».

На позачергових виборах до Верховної Ради влітку 2019 року за партію Голос проголосувало 5,82% українців, ще троє депутатів від політсили перемогли на мажоритарних округах.

11 березня 2020 року Святослав Вакарчук склав повноваження керівника партії Голос, замість нього була обрана Кіра Рудик. Вакарчук тоді заявив, що продовжить розвиток партії в ролі лідера «Голосу» — він планує більше часу присвячувати зустрічам з виборцями і міжнародними партнерами.

Втім, після обрання Кіри Рудик головою партії «Голос», Вакарчук, за словами депутатів, практично повністю відсторонився від участі в партійному житті.

«Він усіляко підкреслював, що є звичайним членом команди і це – новація. Але, як ми бачимо, у такого підходу є і негативні наслідки».

У 2007 році року Вакарчук був обраний до Верховної Ради за списками блоку Наша Україна — Народна самооборона. У вересні 2008 року він подав заяву про складання депутатських повноважень, через три місяці парламент позбавив його мандата. Тоді за час роботи в Раді Вакарчук не подав жодного законопроекту.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.