Люди Політика

Суд відпустив з-під варти ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Київський апеляційний суд відпустив з-під варти трьох ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, — Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Також суд скасував домашній арешт двом іншим ексберкутівцям, обвинуваченим у цій справі, — Сергію Тамтурі та Олександру Маринчену. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання. Зал зустрів рішення суду криками «Ганьба».
Зінченко та Аброськін перебували в СІЗО з квітня 2014-го, Троє інших — Янішевський, Маринченко і Тамтура — з лютого 2015 року. У жовтні 2019-го суд змінив запобіжний захід Сергію Тамтурі — його відправили під нічний домашній арешт, а Олександра Маринченка відправили під цілодобовий арешт з 19 грудня 2019 року, повідомляє Hromadske.

Усі п’ятеро обвинувачених є у списках на обмін утримуваними між українською стороною і самопроголошеними «Л/ДНР», який має відбутися 29 грудня. У зв’язку з цим прокурори й просили змінити їм запобіжний захід.

Захист ексберкутівців також просив скасувати їм запобіжний захід. Однак, якщо прокурори наполягають на зміні запобіжного заходу, мотивуючи це обміном ув’язнених, то захист обвинувачених мотивує свої клопотання тим, що переконаний у невинності обвинувачених.

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні, Олена Сторожук заявила під час розгляду справи, що сторона потерпілих підтримує обмін полонених, але не ціною того, що ламаються державні устрої. За словами адвокатки, якщо ексберкутівці будуть на непідконтрольній території, не буде можливості продовжити суд.

Доки суд розглядав клопотання про зміну запобіжного заходу ексберкутівцям, із судового процесу повністю виключили прокурорів Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану. Замість них призначили нових — Сергія Куцого, Віталія Суботіна, Олександра Шеваленка. Відповідну постанову ухвалив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Одразу після оголошення рішення Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру відвезли із суду. Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін наразі перебувають у СІЗО, з якого їх мають звільнити. Біля будівлі Лук’янівського СІЗО збираються протестувальники, які хочуть «не допустити втечі ексберкутівців» до того, як у цій справі оголосять вироки.

Як повідомляє Insider, у списку на обмін з 55 людей, яких передадуть Україні, немає щонайменше 10 осіб, які були в полоні  “ДНР” і були заявлені на обмін. Про це повідомило джерело Insider.

“Я бачив список тих 55 людей, яких нам віддають. В цьому списку немає щонайменше  10 наших людей, які в полоні у  ДНР. Та сторона обрала тактику – вона просто їх не підтверджує”, – повідомило джерело.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.