Політика

Шмигаль: Карантин продовжимо, але щодо транспорту налаштований оптимістично

Google+PinterestLinkedInTumblr
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що після 22 травня карантин у зв’язку з коронавірусом знову продовжать, але він сподівається, що метро і міжміський транспорт вдасться відкрити раніше, ніж в середині літа.

Про це він розповів в ефірі «Сніданку з 1+1», пише УП.

«Сьогодні карантин діє до 22 травня. Але це не кінцева дата, його буде продовжено, – сказав Шмигаль. –  Сьогодні важко прогнозувати (коли запрацює транспорт – ред). Ми знаходимося на піку захворюваності. Ми йдемо досить рівно останні 7-8 днів. Не збільшується щоденна кількість захворілих. Але ми все ще не мали жодного дня, коли кількість тих, хто одужав, перевищувала або була рівною кількості хворих. Цей етап дуже важливий. Переломний.

Метро і міжміський транспорт – це дуже важливе питання. Допоки ми не пройшли цей пік, то уявіть, як два мільйони людей кожного дня збираються у вагонах – доволі близький контакт. Метро і міжміський транспорт може стати великим каталізатором поширення захворювання».

При цьому на питання журналіста, чи можна сказати, що транспорт запрацює до середини літа, Шмигаль сказав, що він «більший оптиміст», тому хоче сподіватися, що «все буде трошечки скоріше».

За словами прем’єр-міністра, Україна, як і планувалось, виходитиме з карантину у 5 етапів. Він уточнив що зараз ці етапи опрацьовують і при прийнятті наступної дати будуть розрахунково показувати, коли може бути кожен з наступних етапів. Транспорт відновить роботу лише на третьому етапі.

Шмигаль також додав, що станом на сьогодні немає потреби знову повертатися до жорсткого карантину по всій країні. Але може бути так званий “адаптивний карантин” – якщо будуть локальні захворювання в тому або іншому місті, то будуть посилювати обмежувальні заходи локально.

На думку прем’єра, так буде не лише в Україні, а «так житиме весь світ, доки не знайде вакцину».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.