Політика

СБУ затримала працівників російських спецслужб, які планували теракти в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Співробітники Служби безпеки України затримали сімох диверсантів, двоє з яких – кадрові офіцери російських спецслжб. Про це на спільному брифінгу з Головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом повідомив Голова Служби Василь Грицак.

З початку 2017 року на територію України з Росії і так званої «ДНР» направили декілька бойових диверсійних груп російської військової розвідки, щоб знищити офіцерів спецслужб України.

«Одна із таких груп 27 червня 2017 року вчинила терористичний акт у центрі Києва, підірвавши автомобіль генерала Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, унаслідок якого він загинув», ‒ каже Василь Грицак.

За таким самим сценарієм 4 квітня у Києві терористи закладали вибухівку під автомобіль іншого українського військового розвідника, але вона підірвалася. Чоловік, який підкладав вибухівку, він же керівник російської диверсійної групи, отримав важкі тілесні ушкодження.

Як вияснила СБУ, керівник групи – це громадянин РФ Олексій Комарічєв, який є офіцером російської військової розвідки. Крім цього, СБУ затримала на конспіративній квартирі ще одного учасника диверсійної групи – російського громадянина Тимура Дзортова. Він служив в особистій охороні Глави Республіки Інгушетія, а у 2015-2017 роках займав посаду заступника керівника Адміністрацій Глави Інгушетії. Обидвоє мали підробні паспорти Республіки Киргистан.

«Це були спільні операції Федеральної Служби безпеки та Головного управління Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації. Організацію та здійснення обох забезпечували одні й ті ж службові особи спецслужб», ‒ підкреслив Василь Грицак.

Першу спробу вбивства українського військового контррозвідника Комарічєв і Дзортов планували ще у 2017 року за сприяння представників так званого «МДБ ДНР», зокрема громадянина України Олега Шутова. Саме він заклав вибухівку під автомобіль генерала Максима Шаповала.

Шутов є співробітником «Центру спеціальних операцій МДБ ДНР», який очолює Василь Євдокимов на призвісько «Ленін».

«Саме Євдокімов-«Ленін» за завданням російських спецслужб організував підрив 31 березня 2017 року автомобіля контррозвідника СБУ полковника Олександра Хараберюша у Маріуполі», ‒ нагадав Василь Грицак.

У 2017 році Шутов за завданням спецслужб Росії готував новий терористичний акт, виконавцями якого мали стати Комарічєв і Дзортов. Весь час Шутов залишався у Донецьку, своїми агентами керував за допомогою шифрованого листування. Оперативники Служби безпеки України встановили всіх членів цієї агентурної мережі. УРосійські спецслужби у 2017 році відмінили операцію, але не відмовилися від організації терористичного акту. З травня 2018 року операцію з ліквідації офіцера української розвідки готував громадянин Російської Федерації Башир Куштов.

Як стало відомо СБУ, дії Куштова, Комарічєва і Дзортова координував помічник начальника Головного управління Генерального штабу Збройних Сил РФ на прізвисько «Рустем». Але справжнім організатором вбивств, унаслідок яких загинули Олександр Хараберюш і Максим Шаповал, та мав загинути ще один офіцер, є генерал-лейтенант ФСБ РФ  Дмитро Мінаєв, начальник Департаменту контррозвідувальних операцій Федеральної служби безпеки РФ.

«Правоохоронці встановили, що при підготовці теракту співробітники російської військової розвідки безперешкодно користувалися відкритими базами даних на громадян України, у тому числі системою «Безпечне місто» для збору необхідної інформації та організації віддаленого спостереження за обраними об’єктами ліквідації», – зазначив Анатолій Матіос.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.