Політика

Рада проголосувала за законопроєкт, який фактично ліквідує незалежність НАБУ та САП

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414, згідно з якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції, пише УП.

За відповідний законопроєкт з правками проголосували 263 народних обранця, зокрема, від фракцій:

  • “Слуга народу” — 185;
  • “ЄС” — 3;
  • “Батьківщина”  — 15;
  • “Платформа за життя та мир” — 18;
  • “Голос” — 1;
  • “Відновлення України” — 9;
  • “За майбутнє” — 10;
  • “Довіра” — 17.

Ряд народних депутатів перед голосування за законопроєкт заблокували трибуну. Як пояснив народний депутат Ярослав Железняк, це “єдиний варіант, як це можна хоч теоретично зупинити” прийняття законопроєкту.

Перед цим комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК), згідно з якими НАБУ та САП можуть стати залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції.

На засіданні комітету вранці 22 липня народні депутати рекомендували парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №12414, який передбачає внесення змін до КПК, із комітетськими пропозиціями.

Керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закликали президента Володимира Зеленського не підписувати законопроект №12414, який фактично руйнує незалежність НАБУ і САП.

Зараз фактично була знищена антикорупційна інфраструктура – те, що створювалося як запит Євромайдану, як запит суспільства, як запит на боротьбу з високопосадовою корупцією. Сьогодні це було знищено, в тому числі особами, щодо яких пред’явлені підозри антикорупційною прокуратурою, – повідомив директора НАБУ Семен Кривоніс.

Він додав, що НАБУ і САП виступають “категорично проти цього”.

Зараз ще (час це зупинити – ред.), є ще підпис президента (для того, щоб рішення вступило в дію – ред.)  Ми просимо його не підписувати цей законопроєкт і повернути його з відповідним вето, – додав Кривоніс.

За його словами, прийняття цього рішення створює також загрозу євроатлантичним прагненням України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.