Політика

Прикарпатські телерадіокомпанії значно перевищують квоти на програми і пісні українською мовою (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення представила результати дотримання радіостанціями запроваджених торік квот пісень та ведення передач українською мовою.

Проведені Національною радою у період із січня по липень цього року шість хвиль моніторингів засвідчили, що фактично всі радіостанції – загальнонаціональні, регіональні та місцеві – виконують закон про квоти української мови.

До теми: «Язик» в ефірі обрізали. Чи змінить закон про мовні квоти українське телебачення

За словами голови Національної ради Юрія Артеменка, виконання вимог закону мовниками є результатом жорсткої принципової позиції регулятора щодо кожного порушення.

«Незважаючи на обмежені ресурси, в тому числі в регіонах, Національна рада здійснює ефективний нагляд за дотриманням закону. Ми не йдемо на компроміси в жодному випадку правопорушення, навіть коли йдеться про недовиконання квоти на 0,1%. Саме це і дозволило нам забезпечити виконання закону всіма ліцензіатами. Кожне порушення – це, скоріше, виняток із правила, який обумовлений здебільшого технічними причинами», – сказав Юрій Артеменко.

За інформацією члена Національної ради Сергія Костинського, в середньому загальнонаціональні радіостанції перевищують квоту щодо трансляції україномовних пісень на 7%, а щодо ведення передач державною мовою – на 30%.

До теми: Радіостанції на 30% перевиконують квоти на передачі українською – Нацрада

Регіональні та місцеві мовники більш потужно перевиконують вимоги закону, ніж загальнонаціональні радіостанції. Квота українських пісень більша за встановлений мінімум на 20%, частка ведення передач державною мовою – на 38%.

Довідково: 8 листопада 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій». У перший рік його дії загальний обсяг пісень державною мовою, у тому числі з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00, має становити не менше ніж 25%, а обсяг ведення передач українською мовою – не менше ніж 50%. З 08.11.2017 ці показники становитимуть відповідно 30% і 55%, а з 08.11.2018 – 35% і 60%.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.