Глави МЗС України, Франції, Німеччини і Росії після переговорів у Берліні закликали сторони конфлікту перейти до відведення танків і артилерії калібром менше 100 мм від лінії зіткнення. Про це йдеться у заяві, що була ухвалена в ніч на вівторок за підсумками переговорів. Оригінальний текст заяви (англійською) оприлюднений на сайті МЗС Німеччини, пише Економічна правда.
1) Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Російської Федерації та України зустрілися в Берліні, щоб обговорити процес припинення вогню і політичний процес з метою реалізації мінських угод у повному обсязі. Спеціальний представник ОБСЄ, посол Хайді Тальявіні, і очільник спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, посол Ертугрул Апакан, брали участь у розширеній частині зустрічі.
2) Що стосується здійснення угоди про припинення вогню, ситуація залишається напруженою через численні порушення.
Зокрема, ми висловлюємо нашу глибоку стурбованість у зв’язку з недавнім спалахом боїв за останній вік-енд, в тому числі з використанням важкої зброї навколо Широкіно і аеропорт Донецька. Ми закликаємо всі сторони припинити бойові дії і продемонструвати свою прихильність повному здійсненню угоди про припинення вогню і завершити виведення важких озброєнь.
Крім того, ми закликаємо до відведення мінометів і важких озброєнь калібру менше ніж 100 мм, а також усіх типів танків. Ми закликаємо Тристоронню контактну групу погодити відповідний графік зі спостерігачами ОБСЄ. Ми також закликаємо сторони до всебічної співпраці у процесі перевірки.
3) Ми висловлюємо нашу тверду підтримку зусиллям ОБСЄ щодо забезпечення постійної присутності в областях, які вимагають постійного моніторингу з метою швидкої деескалації ситуації. Ми підтримуємо поточну діяльність СММ для того, щоб розрядити ситуацію на схід від Маріуполя (Широкіно) і аеропорту Донецька і закликаємо сторони співпрацювати з СММ для досягнення цієї мети. Ми підтверджуємо наш заклик встановити постійний і безперешкодний доступ спостерігачам, продовжити і завершити виведення важких озброєнь якомога швидше.
4) Ми закликаємо терміново завершити створення робочих груп у рамках Тристоронньої контактної групи з питань безпеки, політичного процесу, гуманітарних питань і економічних питань. Негайне призначення учасників та координаторів робочих груп сприятиме швидкому початку діяльності робочих груп.
5) Ми доручаємо нашим заступникам міністрів закордонних справ/політичним директорам продовжувати стежити за здійсненням Мінських угод, з акцентом на швидкий запуск робочих груп і в нашій незмінній підтримці їх діяльності. Ми як і раніше прихильні підтримувати процес будь-коли, якщо це необхідно.
* * *
Раніше Петро Порошенко заявляв, що основною темою зустрічі міністрів у Берліні має питання введення миротворців ООН на територію України, однак про це у заяві не згадано.
Comments are closed.