Політика

Про мову, газ і гендер. За що голосували депутати облради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці, 7 грудня, обласні депутати зібралися на перше пленарне засідання 26 сесії. Почали, як завжди, з гімну та молитви, а далі голова облради Олександр Сич привітав усіх з Днем місцевого самоврядування та разом з головою ОДА Олегом Гончаруком вручив державні та обласні відзнаки й нагороди.

Після урочистостей депутати перейшли до порядку денного, куди включили 40 питань.

Про мову, газ і гендер. За що голосували депутати на засіданні облради

Аби «уникнути ескалації напруги в суспільстві та не допустити розпалювання міжнаціональної ворожнечі», депутати, першим ділом, вирішили встановити мораторій на «публічне використання російськомовного культурного продукту агресора в будь-яких формах». Як повідомив депутат-свободівець, гендиректор ОТБ «Галичина» Ігор Дебенко, рішення має захистити інформпростір від впливу держави-агресора й подолати наслідки тривалої русифікації.

«Рішення має рекомендаційний характер, – каже Дебенко. – Наше завдання – донести до жителів області та органів місцевого самоврядування, що використання російськомовних пісень чи фільмів у час війни неприпустимо. У нас є чимало якісного україномовного продукту, який має бути в ефірах».

Водночас депутатка від фракції «Воля» Ольга Галабала запропонувала доповнити мораторій переліком осіб, які підтримують агресора.

Читайте: Прикарпатські депутати вимагають не піднімати ціну на газ для населення

«У цей список СБУ включила 144 особи, – каже Галабала. – Ми переконані, люди, які пропагують політику Путіна, мають бути заборонені й не мають звучати на території Прикарпаття».

«За» проголосували 67 депутатів.

Тепер Івано-Франківська ОДА створить робочу групу, яка проведе роз’яснювальну роботу з фізичними та юридичними особами щодо мораторію. Він буде діяти «до моменту повного припинення окупації території України».

Далі депутати взялися ухвалювати звернення до уряду та президента. Перше стосувалося газу.

«Підняття ціни на газ для населення порушує права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги. Політика уряду є неефективною і шкодить націо­нальним інтересам та економіці. Внутрішні резерви України, за умови їх ефективного використання та викорінення корупції, забезпечать не лише економічну незалежність держави, а й енергетичну», – зачитав перший заступник голови облради, представник «Батьківщини» Василь Гладій.

Депутат від БПП Остап Дзеса нагадав, що ціна на газ мусить підвищуватись, аби Україна могла виконати зобов’язання перед МВФ. Також Дзеса переконаний: населення різницю не відчує, адже є субсидії.

«Потрібно думати спочатку про підняття зарплат і пенсій до європейського рівня, а вже потім піднімати тарифи на газ», – сказав «свободівець» Михайло Королик і більшість його підтримала. Фракція БПП не голосувала.

Друге звернення, яке депутати направили до керівництва держави, має захистити сім’ю. Якщо коротко, то вони підтримали позицію Ради церков і виступили проти пропаганди одностатевих шлюбів, ЛГБТ, усиновлення дітей одностатевими парами, гей-парадів тощо.

«Зміни до законодавства, які пропонує уряд – це перший крок до руйнування родини та суспільства, – вважає «свободівець» Михайло Іваночко. – Це спровокує демографічну кризу в Україні. А якщо дитину усиновлять якісь трансгендери, це зруйнує її психіку. Надання представникам ЛГБТ-спільноти додаткових прав спровокує зростання напруги в Україні».

Ольга Галабала попросила Іваночка уточнити, що таке «гендерна ідентичність» та «гендерний стереотип», а також в чому різниця між цими термінами. Адже облрада просить виключити ці поняття з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері і з текстів підручників.

«Я висловив свою позицію. А на такі питання відповідати не буду. Це провокаційне питання», – відрізав Іваночко.

Далі висловився Ігор Дебенко: «Всі ми є християнами, і потрібно жити так, як пише Біблія».

«Давайте дітей робити по-старому», – підсумував думки депутатів Манолій Піцуряк.

«За» проголосували 56 депутатів.

Третє звернення стосувалося врегулювання термінів для погод­ження надання спеціальних дозволів на користування надрами. Проголосували без обговорення і пішли на обід.

Після перерви Олександр Сич прозвітував за третій рік роботи на посаді. Далі депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за дев’ять місяців та про ремонт доріг в області. Після цього вносили зміни до своїх рішень та обласних програм.

Наступне пленарне засідання запланували на 21 грудня. Будуть ухвалювати бюджет на наступний рік.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.