Політика

Повинні зізнатися добровільно. Ляшко розповів про процедуру «ковідної амністії» для людей із підробленими сертифікатами

Google+PinterestLinkedInTumblr
Глава МОЗ Віктор Ляшко назвав умову, за якої люди з підробленими COVID-сертифікатами можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності та зробити справжні щеплення.

«Для уникнення покарання до цих людей висувається принципова умова – вони повинні добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти у розкритті правопорушення», – пояснив Ляшко на брифінгу, пише Репортер.

підроблені сертифікати

Міністр також розповів, як проходитиме процедура «ковідної амністії» на практиці.

Необхідно зробити наступне:
  • людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, але бажає отримати щеплення від COVID-19, звертається до свого сімейного лікаря або медпрацівника у пункті вакцинації.
  • лікар викликає поліцію, і вони фіксують наявність у особи фейкового документа, який одразу вилучається для проведення у майбутньому експертизи. Проводять відповідні процесуальні дії.
  • за цим фактом працівники Нацполіції відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений СOVID-документ, стає його учасником.
  • як учасник кримінального провадження людина має дати свідоцтва про джерело отримання підробленого СOVID-документу та своєю поведінкою всіляко сприяти у розкритті злочину.
  • статус учасника кримінального провадження з особи знімається за клопотанням прокурора через суд. Саме відповідна ухвала суду є підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Ляшко уточнив, що не торкнеться звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто є організаторами чи учасниками таких злочинів.

На розгляді парламенту також знаходиться законопроект, яким пропонується визначити окрему норму, яка передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів щодо профілактичних щеплень.

Допомога прийде згори. Коли на Прикарпатті запрацює повітряна швидка

Норма містить положення про звільнення від відповідальності осіб, які використовували підроблені документи, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань, якщо вони добровільно заявили про ці факти відповідним органам.

Наразі законопроект готується до другого читання.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.