Політика

Перемога – звільнення всіх територій, з Донбасом і Кримом. Кулеба – про нові цілі України у війні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна хотіла б звільнити усі свої території, окуповані Росією. Це було б можливо після перемоги української армії у битві за Донбас.

Проте також він не виключив варіант закінчення війни переговорами. Про це Дмитро Кулеба повідомив в інтерв’ю Financial Times, пише УП.

Кулеба новини Івано-Франківська

Картина перемоги – це концепція, що розвивається. У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, і розплата за завдані збитки. Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті і виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то, безумовно, перемога для нас у цій війні буде звільненням решти наших територій, – каже міністр.

Кулеба сказав, що лише поразка Росії дозволить Україні знову відкрити свої чорноморські порти та відновити експортну економіку.
Читайте: Можна вірити. Яким волонтерським організаціям Франківська переказати гроші для перемоги

Якщо Київ отримає “ще більше військової підтримки, ми зможемо відкинути їх із Херсонської області, розгромити Чорноморський флот і розблокувати прохід” (до моря – ред.).

Але він також визнав, що кровопролиття може бути занадто великим, і Україні, можливо, доведеться вести переговори про врегулювання.

У такому разі Київ хотів би “підійти до неминучого моменту з найсильнішими картами”, сказав голова МЗС.

Читайте: Російські спецслужби намагалися вивідати у франківця інформацію про оборону України

Кулеба сподівається, що західні партнери продовжать підтримку України й нададуть сучасну зброю для боротьби проти загарбників.

Голова українського МЗС упевнений, що союзники підтримають Україну до кінця, включно з витісненням Росії з Донбасу та Криму. Оскільки саме агресія Москви дала Заходу нове відчуття мети.

За словами Дмитра Кулеби, коли три місяці тому “демократія була в занепаді”, а “авторитарні режими йшли в наступ”, опір України “повернув США та ЄС єдність”.

Вони вже відчувають, що наша перемога буде і їхньою перемогою, і тому я вірю, що вони підтримають нас, – сказав міністр.

Далеко від дому. Як українки у Європі рятуються від війни (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні