Політика Світ Фото

ОПОРА розповіла, скількох людей засудили за порушення на місцевих виборах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До суду передали 422 справи щодо порушень на місцевих виборах у 2015 році по всій Україні – до відповідальності вже притягнули 69 людей.

На Івано-Франківщині зафіксували найменше порушень. Про це повідомили у понеділок, 21 листопада, на прес-конференції представники громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківську.

img_8200

За словами юриста мережі Ольги Коцюруби, суд виніс 63 вироки щодо порушення закону на місцевих виборах. 311 справ, зауважує вона, закрили. Решта – ще тривають.

За даними ОПОРИ, через порушення на місцевих виборах взяли під варту 33 людей (згідно з вироками, вони отримали від 1 до 5 років позбавлення волі). Інші – заплатили штраф або ж отримали випробувальний термін.

Ольга Коцюруба зазначила, що по переписуванню виборчих протоколів лише дві справи довели до суду. Однак, вважає, їх було більше.

img_8199

«Реального покарання наразі ніхто не поніс. Якщо суди призначали позбавлення волі – все закінчувалося умовним терміном, – повідомила вона. – Причиною, на мою думку, може бути погана відеофіксація злочину».

Коцюруба додала, що серед порушень – підкуп виборців, незаконне використання виборчого бюлетеня, перешкоджання здійсненню виборчого права та незаконне знищення виборчої документації.

Найбільше засуджених через порушення на місцевих виборах в Одеській та Волинській областях.

На Івано-Франківищині притягнули до відповідальності лише одну людину – через винесення виборчого бюлетеня на дільниці в Калуші.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.