Політика

ОПОРА підсумувала перебіг виборчої кампанії на Прикарпатті

Google+PinterestLinkedInTumblr
Активна агітація, порушення закону та суди з ТВК  в ОПОРІ розповіли про перебіг виборчої кампанії в Івано-Франківській області.

Найпопулярніше порушення цьогорічної виборчої кампанії – розміщення агітації на білбордах та сітілайтах без вихідних даних. Також відзначилися кандидати та партії, які обклеювали своїми листівками громадський транспорт та електроопори. Так, впродовж виборчої кампанії представники ОПОРИ на Прикарпатті подали до поліції 38 заяв про ймовірні порушення. Про це під час онлайн-пресконференції у п’ятницю, 23 жовтня, розповів координатор спостереження за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт, передає Репортер. виборчої кампанії 

На Прикарпатті на місцевих виборах працюють одна обласна, шість районних (Івано-Франківська, Коломийська, Калуська, Верховинська, Косівська, Надвірнянська) та 15 міських (Болехівська, Бурштинська, Галицька, Городенківська, Коломийська, Долинська, Івано-Франківська, Калуська, Косівська, Надвірнянська, Рогатинська, Снятинська, Тисменицька, Тлумацька, Яремчанська) та 47 сільських та селищних територіальні виборчих комісії, а також 1028 дільничних виборчих комісій.

Агітація кандидатів

Найактивнішими у плані агітації були політичні партії: «Європейська солідарність», «Слуга Народу», «Батьківщина», «Свобода», «Платформа громад», «УДАР», «Голос», «Українська Галицька партія».

Серед кандидатів у депутати та на посаду міських голів найактивнішими були: Сергій Басараб, Петро Шкутяк, Володимир Фецич та Андрій Балагура  від «Європейської солідарності». Володимир Олійник, Віталій Мерінов та Олександр Шевченко  від партії «За майбутнє». Руслан Марцінків, Володимир Яблонь та Роман Харук  від ВО «Свобода». Тарас Виноградник від «Платформа громад», Наталія Сербин від «Української Галицької партії, Олександр Богачов від «Слуги народу», та самовисуванці Богдан Станіславський та Сергій Лосюк.

Кандидати та партії проводять агітацію через зовнішні носії, зустрічі з виборцями, розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів, рекламу у ЗМІ, рекламу сторінок партій та кандидатів у соціальних мережах.

Порушення законодавства

Наймасовішим порушенням виборчого законодавства з початку виборчої кампанії стало розповсюдження на білбордах передвиюорної агітації без вихідних даних та проведення агітації поза строками. Представники Громадянської мережі ОПОРА на Прикарпатті подали заяви до поліції щодо білбордів та сітілайтів, розміщених із ймовірними порушеннями, де згадуються політичні партії: «Слуга народу», «Голос», «Європейська солідарність», «Перемога Пальчевського», Українська Галицька партія», «За майбутнє», «Українська партія», ВО «Батьківщина», «Платформа громад».
Зафіксовано агітацію у громадському транспорті за політичну партію «Платформа громад», такі випадки зафіксовані у Надвірній та Долині.

Усього впродовж виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ на Прикарпатті подали до поліції 38 заяв про ймовірні порушення виборчого законодавства.

Порушення стандартів та адміністративний ресурс

Протягом виборчої кампанії ОПОРА моніторила дотримання стандартів у сфері використання адміністративного ресурсу. Було запропоновано посадовим особам органів державної влади та місцевого самоврядування, які стали кандидатами, підписати Кодекс поведінки під час виборчої кампанії. Такою можливістю скористався виконуючий обв’язки міського голови Надвірної Тарас Пекарський.
Під час виборчої кампанії зафіксовано випадки, які мають ознаки використання бюджетного адмінресурсу на користь кандидатів Марії Савки від «Слуги народу» та Сергія Басараба від «Європейської солідарності».

Оскарження рішень виборчих комісій у судах

Під час виборчої кампанії кандидати та політичні партії оскаржували дії ТВК щодо відмови у реєстрації. Зокрема рішення ТВК оскаржував кандидат-самовисуванець на посаду міського голови Надвірної Василь Янцюк, а також політичні партії: «Об’єднання Самопоміч» (Яремче), «Сила і честь» (Долина), «Пропозиція» (Івано-Франківська обласна виборча комісія). Суди задовольнив їхні позовні вимоги. Судами було відмовлено у задоволенні позовних вимог місцевому осередку партії «Опозиційна платформа за життя» щодо скасування відмов Івано-Франківської обласної та міської ТВК у реєстрації кандидатів до Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської міської ради (справи № 300/2597/20 та № 300/2598/20 відповідно).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.