Політика Світ

Облрада просить парламент та уряд визнати військових капеланів учасниками бойових дій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська обласна рада, під час засідання сесії, звернулася до Верховної Ради України та Кабінету міністрів з питанням щодо соціального захисту священнослужителів, які виконують свої священичі обов’язки в районі ведення бойових дій та антитерористичної операції, повідомляє Репортер.

капелан

Нагадаємо, 7 квітня минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Цей нормативний документ, що набрав чинності 19 червня 2015 року, упорядкував перелік осіб, які беруть участь в антитерористичній операції, захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Однак, депутати вважають, що законодавці несправедливо оминули увагою військових капеланів, які виконують душпастирську діяльність у районі АТО.

“Знаходячись на передовій, щоденно ризикуючи власним життям, військові капелани, їх сім’ї, тим не мменше, вже другий рік поспіль залишаються практично незахищеними державою в разі настання непередбачуваних обставин”, – йдеться у зверненні.

Депутати Івано-Франківської облради зазначають, що участь українського духівництва в російсько-українській війні не зводиться лише до задоволення релігійних потреб військовослужбовців.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні