Політика

Обласна рада вимагає у Зеленського продовжити мораторій на сільськогосподарські землі

Google+PinterestLinkedInTumblr
Сесія Івано-Фрнківської обласної ради прийняла звернення до керівнитва держави з приводу вільного обігу землі сільськогосподарського призначення.

На сесї виступив представник Штабу національного спротиву капітуляції України Сергій Сивачук. Він повідомив, що Штаб серед іншого вимагє врегулювати ринок земель, який виникає внаслідок прийняття так званої “формули Штайнмаєра”, пише Курс.

У зверненні Івано-Франківської облради до президента Зеленського, голови ВРУ Разумкова, прем’єра Гончарука та нардепів йшлося власне про це:

“В умовах нових політичних викликів та реальних загроз державності та незалежності України, вимагаємо продовжити мораторій до 1 січня 2021 року на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення комунальної, державної та приватної форм власності”, – сказано у зверненні.

Обласні депутати в документі наголосили, що в нестабільній політичній ситуації, що склалася сьогодні в державі, обранці зобов’язанізахистити українську землю від будь-яких форм захоплення агресором.

Вільний обіг с\г земель, на їхню думку, призведе до ситуації, що українці тануть наймитами на власній землі,  українські багатства скуплять завуальовані агресори та завойовники. Депутати наголошують, що саме земля є тим багатством, що визначає роль України у світі, а також є запорукою збереження національного генофонду.

Відтак узаконення торгівлі землею с\г призначення в даний момент  – це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, коли українці опинятьс в ролі наймитів, а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

Депутат Василь Попович виступив і зазначив, що за українську землю завжди точилася боротьба: “Сьогодні Путін захопив частину української землі, а ми готові відкрити інший шлях її відчуження… В один момент ми прокинемось на своїй-чужій землі”.

Попович закликав не допускати продажу с\г землі і зазнчив, що фракція “Свободи” в облраді підтримує одностайно підтримає звернення.

“Ми категорично проти вільного обігу земель с\г призначення. Коли буде знятий мораторій, держава має вводити “запобіжники”, у тому числі заборону купувати землю іноземцям”, – додав депутат від “Солідарності” Роман Ткач. 

Фракція “Солідрності”, зазначив Ткач, також підтримає звернення.

Звернення прийняли більшістю голосів. “За” проголосували 62 депутати. Не голосували 2, утрималися 2 обласн обранці.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.