Політика

На слухання покликали не всіх

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську відбулися громадські слухання з питань реформування ЖКГ. Їх провели на території усіх жеків і «Дирекції замовників». Найбільше людей зібралося в ЖЕО №1 та №5. В інших було менш людно. З’ясувалося, що далеко не всі мешканці знали про проведення таких слухань.

«Вони повісили оголошення 17 березня про те, що слухання відбудуться 16-го, — каже пані Ніна, мешканка вул. Довженка, 9Б. — І це не тільки я помітила, а й дві інші мешканки нашого будинку».

Богдан Абрамович, керівник «Дирекції замовників», яка обслуговує цей будинок, запевняє, що це неправда. Каже, люди просто не побачили оголошення. «Слухання проводили не ми, а управління ЖКГ спільно із міськвиконкомом, — говорить Абрамович. — Вони нас повідомили 15-го, того ж дня ми і розвісили оголошення. Ми фактично вішали сьогодні на завтра». Абрамович запевняє, що чіпляти оголошення 17 березня їм не було змісту. А люди впевнені, що такі речі вони роблять навмисно — щоб менше скаржників прийшли на слухання. До речі, в тому ж будинку живе депутат від цього округу Андрій Грималюк. Він теж запевняє, що такого оголошення не бачив. І громадські слухання не відвідав…

Як заспокоює «Репортер» Богдан Абрамович, слухання 16 березня у школі №21 вони провели. І люди, каже, там були.

Перший заступник начальника управління ЖКГ Микола Матіїв став на бік «Дирекції замовників». «Ми зараз вивішуємо оголошення про використання побудинкових коштів, — розповідає Матіїв. — На одних під’їздах є, а на інших вже нема. Бо хтось здер, а хтось не доклеїв. Спрацьовує людський фактор. Але в більшості люди були проінформовані».

Вірити комунальникам складно. Бо далеко не всі мешканці знали про ці громадські слухання. «Коли «Свобода» під вибори проводила зустрічі з людьми, то заклеїла геть усе, — каже мешканка Хоткевича, 52 пані Оксана. — І хоча всі нарікали на те, але були проінформовані. А тут таке враження, ті слухання нікому не були потрібні».

Пані Оксана мешкає на території ЖЕО №8. Микола Матіїв погоджується, що в цьому жеку дійсно не всі знали. «Але там все одно на громадські слухання прийшло дуже багато людей, — каже Матіїв. — І слухання пройшли добре. Люди активно брали участь. Найбільше говорили про роботу жеків. Одні хвалили, інші ганили. У цілому всі підтримують реформування ЖКГ. Проте, мало хто погоджується створювати ОСББ. Люди бояться, що коли жеку не буде, то і послуги надаватися не будуть».

Матіїв говорить, що мешканці більш схильні до створення будинкових комітетів — громадських організацій, які не беруть будинки на баланс, а тільки допомагають жекам працювати. «Ми таку думку підтримуємо, — каже комунальник, — але ставимо вимогу, щоб люди допомагали нам вибивати заборгованість у своїх сусідів і стежили за чистотою у під’їздах та будинків. Адже в більшості люди самі смітять, а потім питають, за що вони жекам платять гроші».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.