Політика

На Прикарпатті зафіксували перші порушення виборчого процесу

Google+PinterestLinkedInTumblr
Порушили вимоги Виборчого кодексу до старту кампанії – на Івано-Франківщині деякі ТВК передчасно сформували територіальні виборчі округи.

Про це повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА», пише Репортер.

Зокрема, 4 вересня Косівська міська та районна територіальні виборчі комісії провели засідання, на яких утворили територіальні виборчі округи для організації та проведення виборів.

3 вересня у Брошнів-Осаді селищна ТВК провела засідання, теж сформувавши територіальні округи.

Це можна трактувати, як порушення термінів формування округів, вважає «ОПОРА», оскільки, відповідно до Виборчого кодексу та Постанови ЦВК, ТВК ухвалює рішення про кількість виборчих округів після початку виборчого процесу – у перші два дні – тобто 5-6 вересня.

До того ж Косівська районна комісія утворила округи для організації та проведення виборів до районної ради, розділивши Косівську міську громаду між двома округами.

Натомість, у Виборчому кодексі, відповідно до пункту 3.7, йдеться: «Територіальні виборчі округи з виборів депутатів районної ради не можуть складатися з частин територій різних територіальних громад району».

Як зазначає «ОПОРА», п’ятого вересня Верховинська районна територіальна виборча комісія на своєму засіданні утворила чотири виборчі округи.

«Частина населених пунктів Верховинської селищної громади входять до четвертого округу із населеними пунктами Зеленської громади, що теж порушує неподільність громад при утворенні територіальних округів», – йдеться у повідомленні.

Координатор громадського спостереження «ОПОРИ» за виборами у Івано-Франківській області Богдан Морикіт вважає, що важливо коректно проводити відповідні процедури, щоб відобразити волевиявлення виборців.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.