Політика

На Прикарпатті за півроку політики 45 разів піарилися на субвенціях

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Попри те, що виборчі перегони в Україні ще не розпочалися, народні депутати та політичні партії вже змагаються за симпатії виборців. Одним із найпопулярніших інструментів такого змагання є використання державних субвенцій.

ОПОРА відслідкувала ймовірні випадки використання народними депутатами та політичними партіями бюджетних субвенцій з метою дочасної непрямої агітації на Прикарпатті.

Досліджували субвенцію на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду, а також інші бюджетні програми і ресурси. ОПОРА досліджувала, як політики використовували ці субвенції, щоб впливати на виборців. Інформацію для аналізу взяли із відкритих публічних джерел: Інтернет-ЗМІ, друковані ЗМІ, Фейсбук-сторінки народних депутатів та політичних партій.

Протягом червня – жовтня 2018-го року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 748 випадків ймовірного використання інфраструктурних проектів та соціально-економічних заходів у цілях непрямої агітації на користь народних депутатів України та/чи політичних партій в Україні.

Такі випадки виявили в усіх регіонах України, а найбільше у: Волинській (83), Черкаській (82), Полтавській (62), Львівській (52)  областях. У Івано – Франківській області протягом червня – жовтня зафіксували 45 випадків ймовірного використання інфраструктурних об’єктів та соціально–економічних заходів для непрямої агітації на користь народних депутатів.

Найбільше випадків ймовірного піару на субвенціях виявлено на користь народного депутата Віктора Шевченка (позафракційний) – 22 випадки. Це, зокрема, ремонт доріг , ремонт протитуберкульозного диспансеру, реконструкція льодової арени, ремонт бібліотек, ремонт садочків, встановлення дитячих майданчиків, ремонт вуличного освітлення тощо.

Читайте: Петро Порошенко – людина тижня за версією «Репортера»

Піар на субвенціях знайшли також у кампанії Юрія Солов’я ( фракція БПП «Солідарність») – 9, Олександра Шевченка
(позафракційний) – 5, Анатолія Диріва ( фракція «Народний фронт») – 4, Андрія Іванчука (фракція «Народний фронт») – 4, Михайла Довбенка ( фракція БПП «Солідарність») – 3, Володимира Шкварилюка (фракція «Народний фронт») – 2. Серед згаданих випадків кілька було виявлено після оприлюднення загальнонаціонального дослідження.

До прикладу, 4 червня 2018 року народний депутат Віктор Шевченко разом із Миколою Палійчуком, головою Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Івано-Франківської обласної ради відвідали льодову арену «Нафтохімік» у Калуші. Як повідомляють ЗМІ та сторінка Шевченка у соціальній мережі, «з ініціативи нардепа на реконструкцію закладу, будівництво нових роздягалень та встановлення сучасного лед-освітлення на цей спортивний об’єкт із державного бюджету було виділено півмільйона гривень». Кошти на об’єкт передбачені субвенціями на соціально – економічний розвиток у 2017 та 2018 роках.

А 24-го липня цього року на сторінці нардепа у Фейсбук з’явилося повідомлення про те, що «за сприяння Віктора Шевченка Войнилівський ДНЗ «Берізка» отримає новий харчоблок. На його ремонт за сприяння народного депутата України було виділено майже 300 тисяч гривень».

Як повідомляють ЗМІ, 14 жовтня 2018 року у селі Середній Березів Косівського району Івано-Франківської області відкрито дитячий садок . На заході були присутні народний депутат Юрій Соловей, голова районної державної адміністрації Віталій Кічеряк, голова районної ради Павло Ванджурак, начальник відділу освіти Володимир Козьменчук та інші. Директорка дитячого садка «Березунчик» Ярослава Крушняк зазначила: «завдяки програмі Президента України та клопотанню народного депутата України Юрія Солов’я з державного бюджету було виділено 500 тисяч гривень на завершення ремонтних робіт. Шістнадцять років тому тут був садок на одну групу, пізніше будівлю переобладнали під майстерню. Від сьогодні тут знову лунатиме дитячий сміх» (цитата з матеріалу «Третє відкриття Косівщині: в Середньому Березові відкрили садочок, який чекали довгих шістнадцять років»). Кошти на об’єкт передбаченні
субвенцією на соціально – економічний розвиток у 2018 році.

Читайте: На ПБС і Буковелі обшуки СБУ – Шевченко заявляє про замовлення від Порошенка

“Залучені з державного бюджету субвенції на соціально-економічний розвиток округів – одна з найпопулярніших тем, про яку говорять народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах,– наголошує Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області. – З одного боку фінансові ресурси дозволяють вирішити низку соціально-економічних проблем у регіоні, але з іншого боку це негативно впливає на конкурентністьполітичного середовища в окрузі. Скажімо, якщо одні депутати сформували собі позитивний імідж. Крім того, не слід забувати, що частина депутатів є членами команд потенційних кандидатів на пост Президента, а інша частина заявила про президентські амбіції”.

У зв’язку із наближенням двох виборчих кампаній, Громадянська мережа ОПОРА й надалі буде фіксувати випадки активностей, що можуть бути пов’язані із використанням державних коштів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.