Політика

На Прикарпатті люди відмовляються від безкоштовних ліків МОЗ, бо вони не пройшли клінічні дослідження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 2 березня, депутати Івано-Франківської обласної ради проголосували за звернення до керівництва держави щодо забезпечення імунодепресантами хворих з пересадженими органами. ліків

Справа в тому, що людей, які перенесли трансплантацію органів, препаратами імуносупресивної дії забезпечують за рахунок державного бюджету. Раніше для них закуповували препарати «Адваграф» та «Програф». Однак у 2017 році МОЗ придбало препарат «Такпан», який є найдешевшим препаратом зареєстрований в Україні, пише Репортер.

«До нас неодноразово зверталися хворі, щодо використання цього препарату, – повідомив Манолій Піцуряк, який був ініціатором звернення. – Проблема виникає через те, що «Такпан» немає досвіду застосування в Україні. Тож від цих ліків частина пацієнтів відмовилася».

Відтак, на думку Піцуряка хворі мають право отримувати ті препарати, що пройшли клінічні дослідження в Україні, які застосовують у світовій практиці, мають мінімальну побічну дію, а також зменшують ризик відторгнення пересадженого органу.

«Вважаємо за доцільне враховувати досвід провідних трансплантологічних центрів України під час реєстрації нових лікарських засобів імуносупресивної дії, – йдеться у зверненні. – Просимо внести зміни до чинного законодавства з проведення тендерних закупівель шляхом надання дозволу тендерним комітетам обирати лікарські засоби з числа рекомендованих не за найнижчою ціною, а за результатами доказової медицини на підставі обґрунтованих відмов хворих від їх вживання».

Це, вважають депутати, допоможе пацієнтам з трансплантованими органами отримувати якісну медичну допомогу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.