Політика

Мер Франківська каже, що не агітує на заходах організованих за бюджетні гроші (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
9 липня на сторінці громадського мовника «UA:Карпати» у Facebook розміщена новина «Руслан Марцінків повідомив, що за Оксану Савчук не агітував».

На відео міський голова каже, що на відкриття стадіону в селі Угорники, яке відбулось 30 червня, не було виділено жодної копійки з міського бюджету, а він під час заходу не агітував.

Відео ЮА Карпати:

Раніше повідомлялося що Руслан Марцінків агітував за кандидатку від ВО «Свобода» Оксану Савчук під час відкриття стадіону в Угорниках, яке було оплачене з міського бюджету, що може містити ознаки порушення Закону «Про вибори народних депутатів України».

До теми: У робочий час мер Івано-Франківська агітує за однопартійців, які хочуть потрапити у Раду (ВІДЕО)

Як встановила ОПОРА за допомогою ресурсу prozorro.gov.ua, слова мера, що на відкриття стадіону не виділено ні копійки бюджетних коштів, викликають сумніви. Відповідно до договору № 20 від 27. 06 2019 між департаментом культури Івано-Франківської міської ради та підприємцем Данильчуком щодо «Проведення заходів з нагоди відкриття стадіону в селі Угорники Івано-Франківської міської ради, звукотехнічне забезпечення офіційної церемонії» вартість послуг становила 34 тис грн. У календарному плані договору зазначено місце проведення Угорники, час проведення 16.00, початок і закінчення виконання робіт – 30 червня.

У своєму попередньому матеріалі ОПОРА посилалась на рішення виконавчого комітету від 13.06.2019 № 693, оприлюднене на офіційному сайті Івано–Франківська, яке  регулювало питання надання коштів на відкриття стадіону у селі Угорники Івано-Франківської міської ради 30 червня. Сьогодні це рішення видалене з сайту, а за лінком на нього з’являється напис «Текст документу відсутній».

Проте у спостерігачів ОПОРИ є текст видаленого рішення, згідно якого фінансовому управлінню міської ради було доручено виділити кошти на цей захід, а  Департаменту молодіжної політики та спорту організувати  урочистості з відкриття стадіону разом із департаментом культури. У пункті 19 опублікованого на сайті міськради тексту протоколу засідання виконкому від 13.06.2019 вказано, що про проведення заходів з відкриття стадіону в Угорниках доповідав Віталій Матешко та виступав Руслан Марцінків.

«Ми відшукали ці документи, адже у сюжеті на UA:Карпати Руслан Марцінків говорить, що «захід відбувався з ініціативи сільської ради села Угорники, громадськості, тобто громадських організацій». Рішення виконкому та протокол виконкому свідчать про те, що відкриття стадіону відбулося за участі міської влади», – каже Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Івано-Франківщині.

Крім того, на офіційному веб-сайті Івано-Франківської міськради 20.06.19 анонсують:

«30 червня о 17:00 годині в селі Угорники Івано-Франківської міської ради відбудеться відкриття сучасного стадіону з ініціативи депутата міської ради Романа Онуфріїва та сільського голови Любові Атаманчук, за сприяння міського голови Руслана Марцінківа».

Відкриття стадіону в Угорниках значиться також у календарному плані заходів виконкому на червень, відповідальні за проведення заходу – департамент культури та департамент молодіжної політики та спорту міської ради.

9 липня о 14.39 ОПОРА надіслала електронний запит у міську раду з проханням надати згадану копію рішення виконкому, а в 17.05 на сайті «Prozorro» з’являється запис, що договір між департаментом культури та підприємцем Данильчуком, який ми згадували вище – розірвано.

Микола Данильчук підтвердив, що договір із ним розірвали, але чому – не знає. На додатковій угоді про розірвання договору, за його словами, стоїть підпис бухгалтера, а сам підприємець за містом, тому не знає подробиць. Каже, що зі свого боку послуги під час відкриття стадіону надав, замовником був департамент культури, тепер лишилося тільки закрити питання щодо оплати послуг. Згідно з інформацією Prozorro бюджетні кошти за цим договором підприємцю дійсно не перевели.

Щоб з’ясувати, чому зникло рішення виконкому та розірвано договір із підприємцем, ОПОРА звернулась до начальниці патронатної служби виконкому Вікторії Дротянко, вона сказала надіслати офіційний запит і пообіцяла надати відповідь до кінця робочого дня. Запит ОПОРА надіслала, відповіді у домовлений час не отримала.

Також на відео UA:Карпати Руслан Марцінків говорить, що він не вважає, що агітував під час відкриття стадіону. Він начебто «сказав слова підтримки нашої команди. В нашу команду входить багато хороших людей».

Як писала ОПОРА, під час свого виступу на відкритті стадіону Руслан Марцінків сказав дослівно таке:

«Я хотів би попросити про підтримку наших хороших людей. Хто живе в місті, хто, може, має дітей, хто, може, має родичів, підтримайте Оксану Василівну Савчук. Хто живе в Угорниках, в Микитинцях, в приміських селах, підтримайте нашого побратима, до речі, людина, яка ніколи не зламалась і завжди мала свою позицію, це Василь Попович, депутат обласної ради. Я хочу щоб громада підтримала».

Ці слова зафіксовано на відео.

«Нагадаємо ще раз, що  згідно ч.1 ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборною агітацією є  будь-яка діяльність, метою якої є спонукання виборців голосувати за певного кандидата чи партію. Зважаючи на те, що частина 4 статті 74 Закону забороняє  проведення агітаційних заходів та публічні заклики голосувати за чи не голосувати за суб’єктів виборчого процесу під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, ОПОРА звернулась до поліції щодо перевірки цього факту», – сказав Богдан Морикіт.

У поліції розповіли, що проводять перевірку за заявою ОПОРИ щодо цього випадку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.