Політика Статті

Максим Карпаш: Тим, хто виборов собі роботу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Остаточних результатів місцевих виборів ще немає, але вже видно, що ради різного рівня, керівництво міст і громад суттєво оновились. Особисто тішить той факт, що у бюлетенях я не знайшов жодного відомого мені прізвища. Ми цього не надто усвідомлюємо, але нині таки направду користаємось з вигод відкритої оновлюваної демократії.

Люди на виборчих посадах змінюються, отже функцію свою вона виконує. Спитайте у білорусів і росіян, пише Максим Карпаш у Репортері.

Максим Карпаш, професор ІФНТУНГ

Виборча кампанія у Франківську, на жаль, була надто передбачувана, без яскравих подій, демаршів, заяв. Корені бачу в тому, що ми, як виборці, занадто мало уваги приділяємо освіті та професійному доробку кандидатів. І серед місцевої еліти маємо замало випускників іменитих університетів. У довгостроковій перспективі це означає, що шанси вихідців з наших земель у вищі ешелони влади знижуються.

Адже саме в освіті криються ключі до відповідального лідерства у регіоні та державі.

А новообраним депутатам, головам, членам їхніх команд у нинішній ситуації конче треба підвищити кваліфікацію, поглянути на свою майбутню роботу більш критично.Спробувати отримати найпередовіший досвід та оцінити потреби громад не з політичної позиції, а з точки зору саме члена громади.

Є перелік доволі «стандартних» тем, обов’язкових до вивчення: практика застосування національного законодавства, практичні прийоми державного управління на регіональному рівні. Тим більше, враховуючи адмінреформу, що наближається. Впевнений, що слід працювати над стратегічним управлінням, а для цього треба спершу сформувати для себе бачення майбутнього громади станом хоча б на завершення своєї каденції.

Важливим блоком є економічна активність та джерела фінансування. Тут точно треба звернути увагу на цілком нові сектори – відновлювальну енергетику, креативні індустрії, туризм і сектор послуг. Саме в цих та схожих галузях лежать ключі до сердець і банків інвесторів, українських та іноземних.

На створення чи покращення умов у своїй громаді цілком можливо отримати й грантове фінансування.

Головне – розуміти, де шукати донорів, як писати проєкти, як податись на конкурс, виграти та реалізувати добру ідею. Але для цього багатьом громадам бракує знань і досвідчених фахівців. Тож треба або вчитися самим, або банально шукати спеціаліста по грантах.

Прямою відповідальністю керівництва є господарка – комунальні служби, дороги, системи водопостачання та опалення, медичне обслуговування тощо. Добре, коли у громади є розроблені муніципальні енергетичні та кліматичні плани, плани сталої мобільності та багато чого іншого. Ці документи чи принаймні розуміння потреби в їх розробленні також надзвичайно важливі. Карпаш

Максим Карпаш: Більше жінок

Питання, яке тепер практично всюди, – цифровізація. Кажуть, нині немає бізнесу без ІТ. Це ж стосується урядування – влади без ІТ теж уже нема. Сюди ж слід додати зов­нішні комунікації: хто, коли, як буде пояснювати громаді, що ж саме робиться, навіщо та скільки коштуватиме.

І це лише найбільш критичні аспекти роботи керівників громад.

Тим, хто ці вибори програв, але має бажання спробувати знову, рекомендую вже розпочати роботу над собою та з громадою. Маєте трохи часу.

Максим Карпаш, професор ІФНТУНГ
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.