Політика

Іноземні ЗМІ: ЄС морально готовий до санкцій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зарубіжна преса пише про санкції проти Росії, охорону місця, де впав малайзійський лайнер, і операції ізраїльських спецпризначенців, повідомляє ВВС Україна.

6ED380CCBE0CA86EB9D071CEFE051FC0CF00C10314351533AE6069CAEE905F19

Що скаже Європа?

Катастрофа малайзійського авіалайнера на сході України шокувала світ, пише британське журнал Economist. На Заході ніхто не сумнівається, що літак збили сепаратисти: є маса підтверджень цього – хай непрямих, але неспростовних.

“Ці свідчення спонукали Барака Обаму та лідерів країн Заходу звинуватити Путіна в тому, що він допомагає сепаратистам і, за всіма ознаками, передав їм ракету, яка збила літак”, – пише видання.

І додає:

“Небажання ЄС запроваджувати реальні санкції проти Росії, які могли б завдати фінансових збитків самим європейським країнам, суттєво зменшилося”.

Геополітична гра Росії в Європі зазнала краху. Тепер навіть колишні прихильники не заперечують необхідності санкцій, як раніше, а обговорюють терміни їхнього запровадження.

“Нідерланди, які втратили 193 громадян у катастрофі літака, включно з всесвітньо відомим фахівцем зі СНІДУ, підтримують жорстку лінію. Італія, яка часто виступала проти загострення санкцій, не робить жодних спроб їх заблокувати. А міністри з кількох інших країн заговорили про поворотну точку у стосунках із Росією”, – пише Economist.

Готові заплатити

Країни ЄС морально готові зазнати втрат від запровадження економічних санкцій проти Росії, вважає міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

“Росія певно що відповість на нові санкції ЄС, що завдасть деяким країнам збитків – зокрема і Польщі. Але ЄС не має іншої відповіді на неприйнятну політику Москви щодо України”, – цитує Сікорського польська Gazeta.

Пан Сікорський повідомив, що у процентному співвідношенні Польща має удвічі більший обсяг торгівлі з Росією, ніж Німеччина. Але Польща готова платити свою ціну за санкції, бо не збирається толерувати вчинки російського керівництва.

На думку міністра, шансів виграти протистояння з ЄС у Росії немає.

“Економіка Європи щороку генерує мільярди євро. Вона у вісім разів більша за російську. А разом з НАТО ми більші в 16 разів. У випадку конфронтації з приводу санкцій, або з приводу економічної політики – відомо, на чиєму боці буде перемога”, – сказав пан Сікорський.

Він також заявив, що можливе постачання зброї до України “було би дуже серйозним наступним кроком”, але наразі такої потреби немає, бо Україна має власну сучасну армію.

З іншого боку, для постачань зброї до України не існує жодних правових перешкод, цитує міністра Gazeta.

Охорона місця катастрофи

Нідерланди і Австралія готові послати поліцію та експертів на схід України, де упав “Боїнг”, пише британська Guardian.

Голландський прем’єр-міністр заявив, що це буде неозброєний контингент, щоб не загострювати ситуацію. А от міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп була менш категоричною стосовно характеру місії.

“Це буде поліцейська гуманітарна місія. Там будуть фахівці із розпізнавання тіл та судово-медичні експерти. Звісно ж, ми подбаємо про їхню безпеку та про їхній захист”, – цитує газета австралійського міністра.

Присутність поліцейських необхідна через те, що місце катастрофи приваблює мародерів.

“Питання мародерства знову постало у п’ятницю, коли місцева мешканка опублікувала в Instagrtam фото туші, начебто знайденої на місці катастрофи. За даними геолокації, знімок було зроблено в Торезі, тобто неподалік від місця аварії. Підпис під фото був такий: “Туш з Амстердама, точніше з поля, ну, ви зрозуміли”, – пише Guardian.

Акаунт було видалено з Instagram після того, як його власниця отримала зливу неприємних коментарів. А один із користувачів, який “лайкнув” фото, підтвердив Guardian, що акаунт був справжнім, хоча й заперечив, що брасматик знайшли на місці катастрофи, пише газета.

У чому сила?

Тим часом Ізраїль веде свою війну. Газета Jerusalem Post розповідає про спецпідрозділ армії Ізраїлю та його роль у операції проти ХАМАСу в секторі Газа. Цей район має надзвичайно велику густину населення, тож військові дії там треба вести дуже обережно.

“Бойовики та командири ХАМАСу, а також члени їхніх ракетних підрозділів залишають частину своїх будинків для нормального життя, а в іншій частині облаштовують командний пункт чи вихід із тунелю. Мирне життя та військова інфраструктура тут тісно переплетені”, – розповідає неназваний ізраїльський спецназівець.

Ефективні дії спецпризначенців суттєво підірвали дух бойовиків, але військові не хочуть залишати їм шанси на нові атаки. ХАМАС встиг побудувати мережу тунелів у прикордонній зоні, щоб бойовики могли потрапляти вглиб Ізраїлю.

“ХАМАС перетворив будівництво тунелів в народну професію. Вони мають висококваліфікованих інженерів. Але цій загрозі протистоять наші десантні підрозділи, які нав’язують їм ближній бій”, – пише Jerusalem Post.

Але без підтримки артилерії та піхоти спецпризначенці би не справилися. Військова операція в секторі Газа потребує чіткої координації. Крім знищення ворожої інфраструктури, силовики мають уникати жертв серед мирного населення.

“Я не захожу до будинків мирних мешканців, якщо там немає зброї, поясів смертника чи мін. Якщо в будинку є жінки та діти, то операція негайно припиняється. Ми припиняємо вогонь без питань. З жінками і дітьми ми не воюємо. Ми даємо їм вийти, а тоді продовжуємо зачистку. Ми робимо саме так і в цьому наша сила”, – каже спецпризначенець.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.