Гроші Політика

Франківські депутати погодили продати кам’яницю на Гординського з аукціону

Google+PinterestLinkedInTumblr
Івано-Франківська міська рада дозволила приватизацію будинку на вул. Гординського, 10, який є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Нежитлову будівлю площею 1158,5 кв. м депутати включили у перелік об’єктів приватизації. Наступним пунктом міськрада дала дозвіл на приватизацію об’єкта шляхом продажу з аукціону, пише Курс.

Оскільки будинок є пам’яткою архітектури, покупець зобов’язується укласти з управлінням культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації охоронний договір на пам’ятку.

Міськрада також планувала зобов’язати покупця використовувати будинок лише для освітньої діяльності. Але депутат Володимир Кушнір запропонував виключити цей пункт з проєкту рішення.

«Ми маємо аналізувати все, що ми робимо. Однозначно, що початкова школа на Гординського бути не може. Діти будуть вибігати зразу на дорогу. Однозначно ми маємо зберегти фасад будинку. Давайте не будемо обмежувати умови, що будівля має використовуватися під освітній заклад. Якщо продавати під освітній заклад, ми можемо не отримати стільки коштів. А гроші від продажу пропоную направити на будівництво нової школи», – сказав Володимир Кушнір.

Депутати підтримали поправки Кушніра щодо вилучення пункту про продаж приміщення під заклад освіти та додали  пункт про обов’язкове збереження фасаду й використання виручених коштів на потреби освіти.

Загалом за рішення про продаж кам’яниці з аукціону проголосували 23 депутати.

Інновації без даху. Як у Франківську під iHUB реставрують пам’ятку архітектури на Гординського

Будівля на Гординського, 10 зведена у 1895 році в стилі неоготики. Будівля з самого початку призначалася для освітніх потреб. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії.

У повоєнний період 1945-1946 рр. у ній тимчасово розташовувався учительський інститут, теперішній Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Але вже понад 10 років пам’ятка перебуває у занедбаному стані.

Раніше у цьому приміщенні планували розмістити iHub, який мав запрацювати навесні 2017 року,

У листопаді 2017 року Руслан Марцінків говорив, що у цьому приміщенні може бути музична школа.

Пам’ятка на Гординського далі чекає на реставрацію – інвестор зник на порозі

Фахівці Управління інвестиційної політики пропонували тут облаштувати Муніципальний центр обробки даних зі всією інформацією про місто в електронному вигляді. Такі центри – вимога часу і вже створені у всіх розвинених містах Європи. Однак цю ідею відкинули.

У 2018 році Марцінків хотів у цій будівлі розмістити міський центр дитячої та юнацької творчості.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.