У четвер, 14 липня, в Івано-Франківську відбулася інтелектуальна акція на підтримку стихійної торгівлі. Нагадаємо, на останній оперативній нараді мер Руслан Марцінків заявив, що у такій хаотичній торгівлі винні франківці, які купують продукти з тротуарів. Акцію на підтримку людей, які продають на вулиці, організував активіст із Луганська Ярослав Мінкін та молодіжна організація СТАН.
На захід запросили й міського голову, аби той “поділився власним баченням щодо стихійної торгівлі в місті”. Заяву навіть занесли Марцінківу, однак той не прийшов.
Учасники ранкової дискусії “Стихійне чаювання” прийшли зі своїми кріслами, а також тарелями та горнятками. Громадські активісти, соціальні урбаністи та культурні інноватори спілкувалися й ділилися ідеями, аби розробити дієву схему продажу продуктів власного виробництва для населення Івано-Франківщини.
“Стихійна торгівля – це те, що вигідно вирізняє Франківськ серед інших міст, – каже Ярослав Мінкін. – Коли приїжджають мої друзі, я їх веду на такі ринки. Вони бачать, настільки якісними і дешевими є ці продукти. Це викликає культурний шок у киян, дніпрян і так далі. Ми, на жаль, не цінуємо працю місцевих літніх людей. Нам ніхто не може заборонити стихійно пити чай, тож ми ініціювали таку акцію та запросили мера”.
За словами Мінікіна, проблему стихійної торгівлі міський голова повинен вирішувати спільно з активістами, аби разом знайти більш ефективний спосіб, ніж просто не купувати продукти “з підлоги”. Також активісти вживали їжу, придбану на місцевих ринках у літніх людей.
“Я завжди купую в стареньких людей продукти і, думаю, проблема не в цих людях, які живуть на копійки, – каже Наталія Сербин, громадська активістка та волонтер. – Мені дивно, чому на продуктовому ринку продають одяг, а прості люди не мають можливості продати те, що виростити на городі”.
“Для нашої ініціативи є вкрай важливим проведення акції-дискусії задля розвитку креативного громадянського суспільства в Україні, підтримки соціально незахищених верств населення та відстоювання прав людини та культурного розмаїття”, – каже Ярослав Мінкін.
Comments are closed.