Прикарпаття відвідав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Свій щорічний архіпастирський візит він розпочав з Івано-Франківська. 6 липня Філарет дав прес-конференцію.
До теми. Патріарха Філарета зустрічали на кордоні Івано-Франківської області (ФОТО)
У залі засідань ОДА усі з хвилюванням чекають приходу Патріарха. І ось він заходить – привітний, спокійний. Теплим поглядом обводить усіх присутніх і розпочинає прес-конференцію.
Спершу Філарет згадав про освячення новозбудованого храму Святих рівноапостольних Костянтина та Єлени на вулиці Коновальця у Франківську, що проходило за його участі. Будівництво церков є свідченням того, що Україна як держава – глибоко релігійна країна, зазначає Патріарх. «В Україні за роки незалежності побудовано тільки православних храмів понад три з половиною тисячі, – каже він. – Жодна держава за такий короткий час не будувала й не будує стільки церков».
До теми. Патріарх Філарет освятив храм в Івано-Франківську (ФОТО)
Віряни у західних областях значно активніші, ніж на сході держави, адже відвідують богослужіння не лише у свята, але й кожної неділі, говорить Філарет. «Завдання Церкви – відродити духовність на сході України. І Господь допомагає нам такими скорботами і бідою, яка трапилась цього року в Україні, коли Росія звершила агресію».
В Україні війна, й духовенство не стоїть осторонь. УПЦ КП не одними молитвами допомагає країні та військовим на сході. Церква збирає кошти на потреби армії, передає харчі, бронежилети, техніку. «Священики не бояться йти в окопи, – каже Філарет, – аби лише бути з воїнами та надихати їх на перемогу».
До теми. У Манявському монастирі відбулася багатотисячна проща (ФОТО)
Однак, якщо говорити про Українську Православну Церкву Московського Патріархату, то тут ситуація протилежна. Єпархії Донецької та Луганської областей Московського Патріархату чітко зайняли позицію агресора. «Вони не тільки моляться за них, вони зброю ховають у церковних приміщеннях, – наголосив Філарет. – І якби то лише це. Священики зі зброєю в руках вбивають наших українських громадян. І якщо взяти Церкву Московського Патріархату в цілому, то треба сказати, що це «п’ята колона» в Україні». Саме тому УПЦ КП пропонує об’єднання в єдину Помісну Православну Церкву.
За словами Філарета, окремі парафії вже переходять до Київського Патріархату. Там же, на прес-конференції, Андрій Ковальов, заступник голови прес-центру Київської Патріархії оголосив новину – храм Святої Варвари у Херсоні разом із настоятелем і прихожанами перейшов до Київського Патріархату.
Щодо об’єднання вже давно ведуться перемовини з Українською Автокефальною Православною Церквою. Однак її керівництво висуває одну вимогу – усунення Патріарха Філарета від обов’язків та обрання іншого. У цьому Філарет також вбачає підступи Московського Патріархату. «На це я не згідний, – каже він. – Не тому, що я такий амбіційний. Вони просто хочуть мене відсторонити, а потім знищити Київський Патріархат, я ці думки давно знаю. Боротьба триває вже понад 20 років».
Наостанок Філарет ще раз наголошує, що Господь не випадково послав Україні такі випробування, як агресія Росії. «Наслідком цього може бути об’єднання українського суспільства в єдину націю, в єдиний народ, – говорить Патріарх. – «Якщо ви, українці, не можете самі об’єднатися, то я вас об’єднаю», – каже нам Господь. – Об’єднаю стражданням і смертю».
Comments are closed.