Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі«Я дуже добре пам’ятаю слова президента Януковича, котрий казав, що не буде (застосування сили – Ред.), що в Україні кожен, хто демонструє без порушення законів, може почуватися безпечно. Громадська думка у Польщі та світі не погодиться на такі брутальні події, ми цього не будемо толерувати.
Ми вимагатимемо від України пояснень у справі побиття громадян Польщі, котрі брали участь у мирних маніфестаціях на Майдані Незалежності. Ми не дозволимо, щоб наші громадяни – якщо вони не порушують законів – були у будь-якій країні світу якимось чином переслідувані або биті. Ми пильно стежимо за цією справою і чекаємо від української сторони пояснень».
Лінас Лінкявічюс, глава МЗС Литви
«Засуджуємо побиття мирних протестантів на Площі Незалежності в Києві. Використання брутальної сили є неприйнятним».
Карл Більдт, глава МЗС Швеції
«Репресії проти проєвропейських демонстрантів у Києві викликають глибоку стурбованість».
Володимир Путін, президент Росії
«Що стосується ситуації в Україні, то на мій погляд все, що відбувається, не має прямого стосунку до взаємодії України з ЄС. Це внутріполітичний процес, спроба опозиції розхитати діючу, легітимну хочу підкреслити, владу в країні. І більш того, все, що зараз відбувається, це зовсім не революція, а добре підготовлені акції.
І ці акції, на мій погляд, були підготовлені не до сьогоднішнього дня, вони готувалися до президентської виборчої кампанії 2015 року. Просто це невеликий фальстарт у зв’язку з певними обставинами».
Кетрін Ештон, представник ЄС із закордонних справ
та Штефан Фюле, комісар з розширення ЄС
Спільна заява:
«Європейський Союз рішуче засуджує надмірне застосування сили, що її в Києві минулої ночі (на 30 листопада) вчинили правоохоронні органи для розгону мирного зібрання протестувальників.
ЄС закликає Київ розслідувати події на Майдані та притягти до відповідальності тих, хто порушував право громадян на мирні збори та свободу вираження поглядів».
Джен Псакі, речник Держдепартаменту США
Заява:
«Сполучені Штати засуджують насильство з боку урядових органів проти мирних демонстрантів у Києві. Ми закликаємо керівництво України поважати право свого народу на свободу висловлювання думок і зборів. Воно є засадничими для здорової демократії й поважання універсальних цінностей, від яких залежить партнерство Сполучених Штатів із Україною. Насильству і залякуванню не повинно бути місця у сьогоднішній Україні».
Ангела Меркель, канцлер Німеччини
Позицію озвучив речник уряду Штеффен Зайберт:
«Канцлер Німеччини, з огляду на масові протести в Україні, застерегла від застосування сили проти мирних демонстрантів. Вона закликала українського президента Віктора Януковича і уряд у Києві «зробити все, щоб постійно захищати свободу висловлення думки та право на мирні демонстрації». Демонстранти теж повинні усвідомлювати свою відповідальність, щоб не дійшло до ескалації».
Comments are closed.