Минулої п’ятниці відбулося четверте засідання сесії обласної ради. Свою роботу депутати почали із політичних заяв. Уряду Азарова виповнився рік – таку дату вони, звісно, не могли залишити без уваги.
Рік азаровщини
Першим до мікрофона вийшов Володимир Шкварилюк, лідер фракції «Фронт змін» в облраді. Він зачитав звернення прикарпатських «фронтовиків» до президента та провладних партій. «Опозиція проголосує за відставку, і ми закликаємо ці партії підтримати резолюцію недовіри уряду, – читав Шкварилюк. – Якщо цього не відбудеться, лідери цих партій і депутати нестимуть повну відповідальність за все, що відбувається в Україні».
Солідарну позицію з «фронтовиками» висловила і «Батьківщина». Її лідер Юрій Романюк також вийшов із заявою, щоправда, до громади області. Романюк із традиційним обуренням перелічив напрацювання теперішньої влади. Для яскравості навіть розказав анекдот: «Ось ти гречку на хліб намазуєш, а ми її ложками їли…».
Заяви пройшли якось буденно, без зайвих емоцій. Напевно, депутати звикли.
Законодавча і виконавча влади Прикарпаття – горизонталь перетнулася з вертикаллю |
Палійчук побажав успіху
Далі «пішли» депутатські запити. Їх було так багато, що замість регламентних 30 хвилин знадобилося близько години, аби вислухати всіх.
З усього порядку денного депутати розглянули лишень шість питань. Серед них – про відзначення на Прикарпатті 20 років незалежності, про звіт щодо виконання минулорічного обласного бюджету та про зміни до бюджетів на 2010-й та 2011 рік. Обговорення пройшло майже безболісно.
А от навколо питання про підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку області за 2010 рік розгорнулися дискусії. Доповідав начальник управління економіки ОДА Олег Ткач. Доповідь депутатам не сподобалась. Юрій Романюк звернувся до голови ОДА.
«Такі питання завжди доповідав ваш заступник, в нього можна отримати чітку відповідь, – сказав Романюк, – Сьогодні я вкрай незадоволений низьким рівнем відповідного управління ОДА, яке не здатне дати фаховий документ. В ньому нічого не в’яжеться – мільярди, мільйони. І що стосується самого доповідача. Давайте це буде остання наша неправильна сесія з боку ОДА, де такі ключові питання доповідає просто начальник управління». Михайло Вишиванюк пообіцяв, що звіт за 2011 рік він готуватиме сам.
Не всидів на місці і екс-губернатор Микола Палійчук. «Я не збирався виступати, але мені не подобається, що у довідці багато критики попередньої влади, – обурився він. – І компліменти у бік нинішньої. Ми завершили на першому місці, дякувати Богу, що ви на п’ятому. Бажаю успіху».
Депутат Степан Пушик продовжує боротьбу за чистоту української мови. Він |
Хто кого не чує
Ще більший ажіотаж підняла програма на 2011 рік. І в цьому документі депутатам не сподобались великі суми. Вишиванюк зазначив: «Як не дивно це звучатиме, але я поділяю вашу точку зору. З одного боку, це вкрай неправильно. З іншого – розумію тих, хто ці цифри писав. Вони писали потреби, а потреби і реальні можливості – це зовсім різні речі. Ми сьогодні на сесії повинні прийняти грамотні цифри».
Тут голова ОДА став розповідати, звідки та на які об’єкти область планує отримати гроші. «З усіх депутатських запитів, які надійшли в ОДА, виходило побажань більше, ніж на мільярд, – сказав губернатор. – Ми вибрали деякі та відправили до Кабміну. Вчора він затвердив нам поки що 45 млн.».
Далі Вишиванюк згадав свої домовленості з бізнесовими структурами і те, що в області є перевиробництво, тож буде збільшуватись і дохідна частина бюджету.
Тут уже не втримався від коментаря голова облради Олександр Сич. «Жити стане краще, жити стане веселіше», – тихо сказав у мікрофон Сич, але всі почули. Він запитав голову ОДА, чи не правильніше було погодити перелік об’єктів, поданих у Кабмін, з депутатами, а не ставити їх зараз перед фактом.
Усі об’єкти у тому переліку базуються на депутатських запитах, наголосив Вишиванюк. «Нам сказали подати «сьогодні на завтра», і попробуй зібрати всіх депутатів, – переконував він. – І я теж людина не з вулиці, наділена певними державними повноваженнями. І, врешті, я такий самий депутат, як ви усі».
«У депутатів постає питання – чи всі депутатські пропозиції враховано? Ні. А за яким критерієм їх відбирали?», – продовжив допит голова облради.
Далі у полеміку з Вишиванюком включився і Юрій Романюк: «Всі знали, що у березні Кабмін буде розглядати це питання. То ви мали у січні зібрати усіх – райради, мерів – і спитати: хлопці, а що ви хочете бачити у бюджеті на 2011?».
Губернатор стояв на своєму та вкотре повторив, що всі об’єкти підкріплені депутатськими запитами. «Наша область по отриманих коштах на другому місці після Донецької, – сказав він. – Ми взяли більше, ніж Київська область».
Тепер Сич спробував зупинити перепалку. Та Михайло Вишиванюк докинув останню репліку. «25 числа в область приїжджає Азаров, – звернувся він до Романюка. – І ви на честь його візиту сьогодні зробили дуже гарну заяву. Якщо ще такі заяви будуть поступати, то в мене немає гарантій, що буде виконана ця постанова щодо тих 45 млн.». На тому губернатор повідомив, що має негайну справу та вийшов із залу.
Та згодом голова ОДА повернувся, певно, по реванш. Зазначив, що у цьому питанні можливо і справді не дуже порахувалися з депутатами. І якщо вони хочуть бути задіяними, то є пропозиція від однієї компанії, яка прагне зайнятися вуличним освітленням в області. Відповідь треба дати негайно.
Звісно, тут знову пішли дискусії. І питання вирішили відправити на відповідну депутатську комісію. Репліку Вишиванюка про терміновість якось проігнорували…
Врешті проголосували за програму на 2011 рік. І Сич закрив засідання. Бо якраз у Гошівський монастир привезли частинку животворящого хреста, та чимало депутатів хотіли відвідати літургію. Друге пленарне засідання відбудеться цього четверга. Якщо рада й далі працюватиме у такому стилі, невідомо скільки засідань їм знадобиться, аби завершити свою четверту сесію.
Comments are closed.