Політика

ДБР відкрило провадження проти Кривоноса за оборону аеропорту Жуляни (ДОКУМЕНТИ)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 28 серпня, по штабах ЗСУ на фронті була розіслана телеграма про те, що Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти генерал-майора Сергія Кривоноса. Слідчі досліджують можливі протиправні дії Кривоноса та запитують військових, чи є свідки цих протиправних дій під час оборони Києва.

Телеграма викликала в армії великий резонанс. Про це розповів головний редактор Сensor.net Юрій Бутусов, пише Репортер.

ДБР відкрило провадження проти Кривоноса_1

Юрій Бутусов звернувся за коментарем до Сергія Кривоноса.

Так, дійсно, проти мене 2 серпня порушена кримінальна справа ДБР, – підтвердив Сергій Кривонос. – Слідчі ДБР отримали вказівку визнати незаконним наказ, підписаний особисто головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним про призначення мене командиром оборони аеропорту Жуляни та про зарахування мене на військову службу. Тому порушена замовна справа, що я нібито видавав незаконні накази при організації оборони аеропорту Жуляни у лютому-березні. У вищому керівництві ЗСУ мені сказали відверто, що Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський видав незаконний наказ відмінити моє зарахування на військову службу, щоб не дозволити Валерію Залужному призначати мене на керівні посади, бо Зеленьский вважає мене політичним опонентом.

ДБР відкрило провадження проти Кривоноса_2

За словами Кривоноса, річ у тім, що перед війною він був звільнений з армії “через критику бездіяльності Володимира Зеленського у сфері оборони”.

Крім того, на його думку, влада провалила підготовку до агресії.

Читайте: В управлінні надзвичайних ситуацій розповіли, чому вчора у Франківську не спрацювали сирени

25 лютого, одразу після нападу, я зробив висновок, що противник після Гостомеля може викинути десант безпосередньо у Київ, у аеропорт Жуляни, тож виїхав туди ознайомитись з обстановкою, – розповів генерал Кривонос. – Я побачив, що у Жулянах на той момент були відсутні будь-які керівники, які б відповідали за оборону стратегічного об’єкта, і засоби оборони були відсутні. Я зателефонував звідти головнокомандувачу ЗСУ В. Залужному, повідомив обстановку та  отримав усний наказ взяти під командування оборону аеропорту. За наказом Залужного мені направили партію кулеметів 12,7 мм та 7,62 мм, а також зенітні установки 23 мм. Але це було вже на початку березня.

ДБР відкрило провадження проти Кривоноса_3

Як каже Сергій Кривонос, він об’єднав усі підрозділи, у більшості з необстріляних людей – прикордонників, солдат із президентського полку, нацгвардійців, інших – і вжив заходів з оборони аеропорту.

Читайте: Ворог зазнав втрат на Слов’янському напрямку і відійшов – Генштаб

Злітна смуга була залита машинним мастилом та перегороджена технікою, усі об’єкти та периметр були підготовлені до протидесантної оборони. Також, розповідає Кривонос, він налагодив підготовку особового складу та проводив учбові стрільби, щоб зустріти російський наступ.

Там був на початку повний хаос, але ми швидко створили організацію. Усі мої дії були підтверджені керівництвом ЗСУ, а 12 березня Валерій Залужний підтвердив мої повноваження особистим наказом. 13 березня мене знов зарахували на військову службу, – говорить генерал. – Але 29 березня я прибув до Валерія Федоровича та дізнався, що наказ про зачислення мене на службу відмінено. Я дізнався у керівництві ЗСУ, що зроблено це за наказом Верховного Головнокомандувача Зеленського. Мені сказали прямо мої джерела: “Наверху вважають, що скоро буде перемога, і після війни має бути тільки один головний герой – Верховний, він вважає, що ти будеш заважати йому”.

ДБР відкрило провадження проти Кривоноса_4

На думку Сергія Кривоноса, саме Володимир Зеленський дав наказ ДБР відкрити кримінальне провадження.

Читайте: Прикордонники затримали сімох прикарпатців, які тікали від призову в Румунію

Це великий сором, що тепер ДБР вигадало проти мене штучну справу, – каже Кривонос. – Мене звинувачують, що я робив усе належне для захисту України, в той час, як Верховний Головнокомандувач, який провалив організацію оборони країни, тільки давав інтерв’ю з підвалу. Це великий сором для держави, це образа. …Я чесно та законно виконував свій військовий обов’язок з захисту Києва, на тому місці, де мене впровадили. Тому ця справа ДБР – це пляма ганьби не на мені – а на самому Зеленському.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: