Політика

Дам, але не вам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виконуючий обов’язки директора КП «Водоекотехпром» Роман Шестопалов довгий час уникав зустрічі із депутатами міськради. Відтак, коли вони нарешті його побачили, то ледь не забули про причину, через яку зібралися на сесії.

Добре, що міський голова Віктор Анушкевичус і депутат Юрій Соловей нагадали. Теж, до речі, цікаво – адже ці двоє нечасто погоджуються один з одним.

Третій кредит

Роман Шестопалов вийшов на трибуну, аби доповісти по питанню, яке стосувалося дозволу міської ради на отримання «Водоекотехпромом» кредиту на 2 млн. грн. Згадав про економічну кризу в державі, постійне зростання цін, необґрунтований тариф, який покриває тільки на 87% витрат.

Підприємство нині вже має два кредити: перший у Світовому банку (7 млн. дол., кошти йдуть на реконструкцію очисних споруд), другий – у «Брокбізнесбанку» (1 млн. грн., на поповнення обігових коштів). Схожий на попередній кредит «Водоекотехпром» хоче брати й нині. Втім, цей удвічі більший від «брокбізнесбанківського» та під нижчі відсотки (там було – 24%, тут – 18%). Два мільйони підприємство планує витратити на перекривання першого кредиту (1 млн. грн.), зарплату працівникам (700 тис. грн.) та купівлю компресора, який конче необхідний під-приємству (300 тис. грн.).

До речі, ще рік тому «Водоекотехпром» боргував 934 тис. грн., а вже через дев’ять місяців – 2,5 млн. Правда, жодного економічного обґрунтування, пояснювальної записки, не кажучи вже про програму виходу із боргової ями Шестопалов депутатам не представив.

Апетити зростають

Депутати були настільки ощасливлені присутністю на сесії Шестопалова, що половина з них пішла до мікрофону й видала цілу купу запитань, влаштувавши йому скоріше допит, ніж доповідь. Так, Сергій Борзов згадав про те, що «Водоекотехпром» нещодавно своїм рішенням підняв тариф для юридичних і бюджетних установ. І хоча таке право у 2008 році йому надав виконком, нині те рішення вже не діє.

А Василь Бойчук пригадав, що за минулої каденції міська ради виділила 1,5 млн. грн. на придбання машини для санації труб. Однак та машина й досі не працює. А Ігор Росипайло, з’ясувавши, що перший мільйон підприємство брало на поповнення обігових коштів, зіронізував: «Раніше на поповнення обігових коштів треба було 1 млн. грн., тепер два, а завтра?».

«Це риторичне запитання, – відповів Роман Шестопалов. – Але якщо тариф не буде підвищений, то ми або проситимемо дотації, або будемо вдаватися до кредитування. Іншого способу не існує. Наше підприємство не для отримання прибутку, воно соціальне. Ми не бажаємо піднімати тариф, але якщо вартість надання послуг покриватиме витрати».

Ігор Прокопів назвав цю позику кредитом проїдання. І спитав, чому немає жодної програми чи бізнес-плану, як підприємство планує виходити із боргової ями. Ростислав Кукурудз запитав, чому підприємство навіть не розглядає зменшення витрат, а говорить тільки про підняття доходу? Але «добивав» Шестопалова Роман Онуфріїв. «Хочу з’ясувати, чи здатне підприємство повернути 2 млн. грн., – сказав Онуфріїв. – Ви собі записуйте, бо в мене перелік із семи запитань».

Він спитав про плани щодо покращення інфраструктури, дощову та побутову каналізацію, втрати у мережах, плани на тарифну політику на 2011 рік, кредиторську заборгованість, кадрові призначення на під-приємстві… і навіть про робочий графік Шестопалова. Як пізніше з’ясувалося, цілий січень депутати не змогли зустрітися із Романом Шестопаловим – його просто не було в місті. Керівник «Водоекотехпрому» виправдовувався: мовляв, йому треба краще підготуватись, але всі відповіді на запитання є… в документах, що знаходяться на підприємстві.

За упокій

Але то було не все. Далі Онуфріїв пішов виступати (Згідно з регламентом запитання до доповідача – то одне, а виступ, то інше – Авт.). Правда, це більше виглядало на шоу. Бо він повторював свої запитання та сам іронізував з того, що не отримав змістовних відповідей. Поміж того, пояснив, що з підприєм-ством усе гаразд: у грудні розмір сплати за послуги склав понад 5 млн. грн. (117%).

Анушкевичус згадав про регламент. Онуфріїв у відповідь резюмував: «Я не почув ясної концепції розвитку підприємства. Ростуть борги, техніка не модернізовується, співпраця з банком не ведеться належним чином, план розвитку підприємства відсутній, є відключення електроенергії, є нераціональне використання ресурсів підприємства і збитки в 10 разів вищі, ніж у минулому році».

Депутат запропонував власний проект рішення: визнати стан справ на «Водоекотехпромі» незадовільним, рекомендувати міському голові звільнити Шестопалова, на наступній сесії розглянути питання щодо призначення нового керівника, а до того часу перенести й надання дозволу на отримання кредиту.

Міський голова Віктор Анушкевичус, як це можна було спрогнозувати, згадав про свої права. Назвав пункт щодо звільнення Шестопалова провокатив-ним, пригрозив прокуратурою або накладенням вето. Врешті депутати йому таки довели, що розглянути чи рекомендувати звільнення чи призначення вони мають право. Хоча останнє слово таки залишиться за мером.

Сесія проголосувала. Утрималися тільки мер і двоє депутатів від «Третьої сили». Бо, як сказав Юрій Соловей: «Починали за здоров’я, а закінчили за упокій». Він пропонував вникнути в цифри. Правда, важко зрозуміти, яким чином. Адже, як виглядало, Роман Шестопалов знав далеко не все, що має знати керівник підприємства. Анушкевичус погодився із Солов’єм. «Хлопці, не рубайте з плеча, – сказав мер, – можливо, він просто перехвилювався. Людина готувалася сьогодні по питанню отримання кредиту. А тут йому влаштували звіт».

Нагадаємо: після дещо скан-дального призначення Романа Шестопалова на посаду Віктор Анушкевичус запевняв «Репортер», що новий керівник за мінімальний термін має вникнути у всі питання на підприємстві. Схоже, цього таки не сталося.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.