Політика

ЦВК пропонує новий перелік виборчих округів: що зміниться на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області пропонується замість 7 виборчих округів утворити 6. А Івано-Франківський округ може стати найбільшим у країні за кількістю дільниць.

Центральна виборча комісія розробила і винесла на громадське обговорення проєкт переліку територіальних виборчих округів (ТВО), які формуються з урахуванням меж новоутворених районів та громад, пише Курс.

Комісія пропонує утворити 202 виборчі округи замість 225, які є зараз.

У презентованому до обговорення проєкті пропонується поділ на 202 ТВО, з них 13 – на тимчасово окупованих територіях Східної України (7 – Донецька, 6 – Луганська області), 9 – в АР Крим, 8 – у місті Києві, 1 – у місті Севастополі. За такої кількості ТВО середня кількість виборчих дільниць на округ становить 165, середня кількість виборців – 168 002 особи.

З 202 округів 84 збігаються з межами районів, у яких розташовуються. Ще сім охоплюють усі громади району, крім районного центру. Два округи обʼєднують по два суміжні райони – Тячівський і Рахівський (Закарпатська область), Косівський і Верховинський (Івано-Франківська область). 28 округів розміщуються в одному місті або частині міста.

У запропонованому розподілі 19 ТВО мають перевищення середньої кількості дільниць більше ніж на 30%. Також у 18 ТВО навпаки – кількість дільниць менше середньої на 30%.

Читайте також: Вірастюк склав присягу в Раді

До найбільших ТВО за кількістю дільниць належать такі райони: Івано-Франківський район (з містом Івано-Франківськ включно) – 251 дільниця, Хмельницький – 248, Маріупольський – 244, Лубенський – 239 виборчих дільниць.

За кількістю виборців найбільшими є: два округи в місті Дніпрі – 373 і 360 тисяч, Маріупольський район – 349 тисяч, місто Миколаїв – 348 тисяч, два округи в місті Одесі – 334 і 354 тисяч, три округи в місті Харкові – 319, 340 і 369 тисяч, Подільський та Шевченківський райони в місті Києві – 317 тисяч виборців.

В Івано-Франківській області пропонується утворити 6 виборчих округів, зараз в області є 7 виборчих округів.

Найбільшим буде Івано-Франківський округ, до якого увійдуть усі громади Івано-Франківського району – 317 580 виборців, далі йтиме Калуський – усі громади Калуського району – 220 038 виборців, Коломийський – усі громади Коломийського району – 214 999 виборців.

Найменшим буде Косівський округ, до якого увійдуть усі громади Косівського та Верховинського районів, – 87 771 виборців.

Утворення нових округів, за повідомленням ЦВК, дозволить оптимізувати роботу ОВК і полегшить логістику. Загалом, матеріально-технічні ресурси під час організації та проведення виборів використовуватимуться ефективніше.

Новий поділ на округи почне застосовуватись під час наступних загальнодержавних виборів (що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками).

Висування кандидатів у народні депутати України відбуватиметься за списками політичних партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.