Статті Політика

Чекайте обіцяного. Що франківські чиновники та нардепи зібралися виконати у 2020 році

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Напередодні нового року чимало людей складає список справ, які потрібно зробити у найближчому майбутньому.

«Репортер» же вирішив зібрати докупи обіцянки, які чиновники зібралися виконати у 2020 році.

У пріоритеті – дороги

Хоч Денис Шмигаль став головою Івано-Франківської ОДА не так давно, але наобіцяв він вже чимало. Зокрема, має амбітні плани щодо франківського аеропорту, за реконструкцію якого планують взятися у березні 2020 року.

Звітуючи перед президентом за 100 днів роботи, Шмигаль розповів, що нині проводиться інвентаризація земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт.

«Вже уклали договір на інвентаризацію, до березня ми її проведемо», – сказав голова ОДА.

Читайте також: Перемоги 2019: чим запам’ятався франківцям рік, що минає

Щоправда, хто візьметься за саму реконструкцію та за чиї гроші вона буде робитися, наразі невідомо. Але відомо, що треба на все про все понад 40 млн доларів з держбюджету.

Також голова ОДА пообіцяв, що 2020 рік має стати роком ремонту доріг і мостів. Наразі форсують списки доріг, яким потрібен ремонт, і готується проєктно-кошторисна документація.

«Якщо згенерувати весь фінансовий ресурс державного бюджету, обласного бюджету та кошти місцевих громад, то можна швидко розпочати відбудову автошляхів і мостів в області, – говорить Денис Шмигаль. – Сьогодні не доцільно і не ефективно подрібнювати кошти, треба об’єднатися та спільними зусиллями привести до ладу дороги й мости».

Денис Шмигаль пообіцяв, що 2020 рік буде роком ремонту доріг і мостів

А ще у планах – реконструкція школи в селі Красноїллі Верховинського району. Грибок у там з’явився три роки тому, коли біля навчального корпусу вирили котлован. Тоді ж на ремонт приміщення і на будівництво нового корпусу виділили кошти з держбюджету. Втім, ані ремонту, ані нового корпусу у Красноїллі досі не дочекалися. Шмигаль пообіцяв, що у 2020 частину коштів на реконструкцію виділять з Державного фонду регіонального розвитку.

Планів більше, ніж можливостей

Багато обіцяти любить і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Але у 2020 році поставив собі завдання – завершити розпочате й роздати борги.

Деякі об’єкти, за словами мера, перебувають на завершальному етапі. Зокрема, дитячі садки у Крихівцях та на Каскаді, школа в Опришівцях та з’єднання Північного й Південного бульварів.

Та, судячи з бюджету, ці об’єкти не вдасться завершити у 2020 році. Наприклад, на реконструкцію дитсадка у Крихівцях, яка має бути зроблена до серпня, треба 19,5 млн грн, а в бюджеті заклали 1 млн грн. Авансу підрядник ще не отримав.

Читайте також: Франківськ реве, а часом стогне. Скандали року (ФОТО)

На реконструкцію дитсадка на Хоткевича, яку мали завершити наприкінці серпня 2018 року, заклали 3,6 млн грн. При цьому кошторисна вартість робіт – 18,5 млн грн.

Будівництво садка на Каскаді вартістю 63,3 млн грн розпочали у 2018 році та планували завершити у 2020. В бюджеті заклали 1 млн грн і ще не виплатили підряднику аванс. Стільки ж передбачили на будівництво школи в Опришівцях, яке має завершитися до кінця серпня. А там вартість робіт – 107 млн грн.

За проектом садок на Каскаді зможе прийняти 200 дітей

У довгобуди перетворюються й інші об’єкти. До прикладу, на будівництво басейну у фізкультурно-оздоровчому комплексі на вулиці Симоненка, яке мало завершитися до кінця 2019 року, заклали 9,5 млн грн з необхідних 94 млн.

Ну а про Галицький міст на Пасічну ми цього разу промовчимо. Бо ж кредит місто не отримало.

Сприяти та контролювати

Але ніде правди діти – найбільше у 2019 році наобіцяли громаді депутати-мажоритарники Верховної Ради. Чимало обіцянок стосувалися їхніх округів.

Абсолютно всі запевняли, що будуть будувати та ремонтувати дороги й мости, покращувати матеріально-технічну бузу освітніх і медичних закладів, встановлювати дитячі та спортивні майданчики. Ну, нам до таких обіцянок не звикати.

Свободівка Оксана Савчук наобіцяла найбільше. Серед цікавого: розвиток ІТ-технологій, повернення у комунальну власність аеропорту та розвиток міжнародних пасажирських авіаперевезень. Направду цікаво, як нардепка збирається те робити.

Свободівка Оксана Савчук наобіцяла найбільше

Самовисуванець Андрій Іванчук на своєму окрузі обіцяв: сприяти, підтримувати, допомагати. Сприяти Іванчук має намір розробці стратегії розвитку Прикарпаття, підтримувати буде школи, а допомагати Десятій гірсько-штурмовій бригаді. Також Іванчук пообіцяв побудувати сучасний водноспортивний комплекс у Коломиї та поліпшити транспортне сполучення між містами і районами Прикарпаття.

Обіцянки п’яти «слуг народу», обраних в Івано-Франківській області, дуже схожі між собою. Бо ж вони вирішили «втілювати курс президента Володимира Зеленського», запровадити обов’язкову конфіскацію майна корупціонерів, реформувати Збройні сили, припинити свавілля правоохоронних органів, розвивати «зелену» енергетику тощо. Але і про виборців свого округу теж не забули.

Читайте також: Двори тягнуть мільйони. Чому у Франківську щороку дорожчає благоустрій

Зокрема Ігор Фріс обіцяв підтримувати «обмеження викидів та застосування передових технологій для очищення повітря у місті Бурштині та в Галицькому районі». А ще «контролювати державне фінансування будівництва високотехнологічного та екологічно безпечного заводу з сортування, переробки та утилізації відходів в регіоні». І хоча у найближчому майбутньому будівництва такого заводу не передбачається, якщо Фріс пообіцяв контролювати гроші, то буде контролювати.

Нардеп Едуард Прощук обіцяв виборцям, що буде залучати ресурси приватних партнерів для відновлення й розвитку спортивної інфраструктури та розвитку олімпійських видів спорту. Є у нього й обіцянка з екології – домагатися проведення системної інвентаризації викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Зіновій Андрійович, Олександр Матусевич, Ігор Фріс та Едуард Прощук чекають приїзду президента на Прикарпаття

Олександр Матусевич пообіцяв виборцям ініціювати створення госпітального округу з центром у місті Долині. Також «слуга народу» планує відстоювати відновлення Вигодської лікарні та створення на її базі сучасного реабілітаційного центру для учасників війни на сході. Крім того, має намір побудувати мобільний асфальтний завод.

Володимир Тимофійчук обіцяв розвивати гуцульське мистецтво, сільське господарство, тваринництво і рибальст­во, вітчизняний туризм та екотуризм. Також він запевнив, що буде домагатися відновлення проєктів у промисловості та інфраструктурі і відновить спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності.

Ще один «слуга народу» – Зіновій Андрійович – буде домагатися заборони на неконтрольовану вирубку лісів. Також депутат пообіцяв особисто внес­ти законопроєкт про заборону облаштування сміттєвих полігонів в Україні без обов’язкової переробки сміття.

Звісно, це не всі обіцянки. А цьогоріч їх буде в рази більше, бо ж нас будуть «обробляти» до осінніх виборів. Будьмо пильні.

Авторка: Ірина Гаврилюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні