Політика Фото

Церква Московського патріархату просить у Порошенка захисту від франківської влади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже кілька років Івано-Франківська влада не може поділити з місцевою єпархією УПЦ МП земельну ділянку та будівлю колишнього дитячого садка по вулиці Чорновола, 6. Справа зайшла в глухий кут – а міська влада подала до суду. Керівництво єпархії планує будувати церкву, а місто хоче бачити на цій території дитячий садок.

15 листопада Івано-Франківська єпархія Української Православної Церкви на чолі з Преосвященнішим Тихоном, єпископом Івано-Франківським та Коломийським направила звернення Президенту України Петру Порошенку з приводу ситуації, що склалася навколо Спасо-Преображенського храму Івано-Франківська.

detsad1

Як йдеться у повідомлені прес-служби, громада храму готова відстоювати своє право молитися у Спасо-Преображенському храмі до тих пір, доки не будуть вичерпані всі засоби національного та міжнародного правосуддя.

«Якщо нашу проблему і надалі ігноруватимуть місцеві органи влади, то нам доведеться шукати підтримки у вирішенні нашої проблеми в усіх інших помісних Православних церков і, в першу чергу тих, які вже живуть в рамках Європейського співтовариства – Болгарської, Польської, Румунської, Чеських земель і Словаччини, Фінляндської, а також дипломатичних представництв цих країн», – йдеться у звернені.

У листі пояснюють, що на сьогодні громада де-юре залишилась без храму.

Нагадаємо, днями Івано-Франківськ виграв суд в УПЦ московського патріархату за приміщення, які церква орендує у центрі міста, на вулиці Чорновола, 6. Львівський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо розірвання договору оренди нежитлових приміщень з Івано-Франківською єпархією УПЦ МП.

Пізніше міський голова Руслан Марцінків направив лист до УПЦ московського патріархату з проханням повернути місту приміщення комунальної власності по вулиці Чорновола, 6, які вона орендує.У листі міська влада пропонує звільнити та повернути орендодавцеві вказані приміщення комунальної власності за актом приймання-передачі не пізніше 20 календарних днів із припинення дії Договору. У випадку невиконання вимог, виконавчий комітет буде вживати заходів щодо звільнення цих приміщень на підставі рішення суду.

 

chornovola-1 chornovola-2

Як з’ясував Побудовано в Івано-Франківську, земельну ділянку та приміщення колишнього дитячого садка по вул. Чорновала, 6 єпархія УПЦ МП орендує ще з 2006 року.

В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок та канцелярію. За договором, дія оренди мала припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Адреса храму мала бути адреса якої мала би бути Чорновола,6 Б. Проте будівництво досі не розпочате.

Натомість, Івано-Франківськ в цей час ще й надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництво церкви по вул. Довженка, 2. Але і після її спорудження православні приміщення дитячого садка не звільнили.

Усі ці 10 років за оренду земельної ділянки та приміщення колишнього садка єпархія УПЦ МП платить до міського бюджету 583 гривні в рік.

Міська влада вирішила відвоювати приміщення дитячого садка назад. Єпархія збирається побудувати на місці старої будівлі нову церкву, а поруч запропонувала розмістити невеличкий садок. Така пропозиція не задовольнила міську владу. Там переживають, що після будівництва церкви для садка просто не залишиться місця.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.