Нові санкції ЄС та їх ефективність, рішення Гаазького арбітражу щодо Росії та військові навчання НАТО у Польщі – в огляді британських газет 29 липня.
Нові фінансові та торговельні санкції ЄС проти Росії мають ухвалити на зустрічі послів усіх 28 країн ЄС сьогодні в Брюсселі, пише Guardian.
Вони можуть вступити в силу на протязі 48 годин.
Спільне рішення щодо цього погодили під час відео конференції лідерів США, Британії, Франції, Італії та Німеччини, повідомляє видання.
Після відео конференції, секретаріат британського прем’єр-міністра повідомив, що розмова велась про “постійні зусилля Росії з дестабілізації України”, і сторони домовились про пріоритетність завдання забезпечити вільний доступ до місця падіння малайзійського авіалайнера рейсу MH17.
Лідери країн ЄС та США погодились, що Росія “не зробила необхідних кроків для вирішення кризи, наприклад припинити підтримку сепаратистів та потік зброї через кордон, або використати свій вплив для звільнення заручників” навіть після падіння малайзійського літака.
Росія вже заявила напередодні зустрічі послів ЄС, що вона не вводитиме санкцій у відповідь, а міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що санкції ЄС навіть зможуть зробити його країну “більш незалежною та більш впевненою у власних силах”, пише видання.
Нові санкції не допоможуть
Контракт Франції на будівництво двох кораблів класу “Містраль” для Росії, наприклад, не підпадає під нові санкції, пише газета.
Вона піддає сумніву ефективність вже існуючих та запропонованих санкцій.
“Ці санкції навіть не спрямовані безпосередньо на адміністрацію Путіна, і невідомо який вплив мають олігархи на її рішення”, – аргументує видання.
Колишній посол Британії у Росії Тоні Брентон вважає, що санкції не допоможуть, бо вони не працюють. До того ж, вони можуть призвести до зворотнього ефекту, посилюючи ті сили в Росії, які є найбільш ворожими до Заходу, вважає дипломат. Бути включеним до списку санкцій навіть стало ознакою патріотизму серед російських високопосадовців, каже він.
Вашингтон наполягає на введенні торговельних санкцій, але торгівля США з Росією не дуже велика і вони не залежать від постачання газу з Росії, як Німеччина, зауважує газета.
Європа повинна сформулювати власні цілі та уникати кроків, які приведуть до нової холодної війни. Це означає жорстко говорити безпосередньо з Путіним, зважаючи на ці чіткі цілі, пропонує видання.
Росія не платитиме Ходорковському
Якщо Москва не зможе оскаржити рішення суду та відмовиться виплачувати гроші, акціонери Юкоса, головний з яких Михайло Ходорковський, зможуть арештовувати майно російських державних компаній за кордоном, пише видання.
У Кремлі рішення суду скоріш за все назвуть політичним, бо воно було прийняте якраз напередодні ймовірного ухвалення нових санкцій ЄС, не зважаючи на те, що вердикт підтримав навіть суддя призначений Росією, пише видання.
Погіршення у відносинах між Росією та країнами Заходу також збільшує ймовірність того, що Росія не буде платити суму, яка дорівнює 2.5% її ВВП.
Ще півроку тому Москва була зацікавлена у членстві в міжнародних економічних клубах. Але у зв’язку із ситуацією в Україні підтримка міжнародної репутації для Росії вже не є пріоритетним завданням, пише видання.
Директор кафедри міжнародного арбітражу лондонського університету імені королеви Марії, Лукас Містеліс, погоджується з такою думкою:
“Говорячи цинічно, я вважаю, що наслідки для репутації Росії [від невиплати цих грошей] будуть дуже обмеженими, тому що вони вже наробили багато чого. Я думаю вони готові піти на цей ризик.”
Британська армія їде до Польщі
“Повна військова група у складі 1350 осіб та більш ніж 350 броньованих та інших одиниць техніки прийме участь у навчанні Чорний Орел у жовтні”, – заявив Феллон під час візиту до Варшави.
Це буде найбільша група британських військових, що прийме участь у навчаннях у Східній Європі з 2008 року.
Ці навчання НАТО будуть одними з декількох, запланованих на осінь цього року, що спрямовані на підтримку союзників у Східній Європі та Балтиці, пише видання.
Після анексії Криму Росією, Британське Міністерство Оборони вже направило літаки Тайфун до повітряної місії НАТО у країнах Балтики, а також приймало участь у менш масштабних навчаннях у країнах Європи.
Comments are closed.