Політика

Безкоштовні лотереї та дитячі майданчики. Поліція перевірить агітацію за кандидата Андрія Іванчука на Франківщині

Google+PinterestLinkedInTumblr
28 червня – 2 липня спостерігачі ОПОРИ на Івано-Франківщині зафіксували кілька випадків агітації на користь кандидата по округу № 88 самовисуванця Андрія Іванчука, які можуть містити ознаки непрямого підкупу виборців. ОПОРА попросила поліцію перевірити ці факти.

28 червня у місті Коломия  на стадіоні «Юність» спостерігачі ОПОРИ зафіксували проведення безкоштовної лотереї за участю кандидата Андрія Іванчука та тренера Національної збірної з футболу Андрія Шевченка. Розіграш лотереї відбувся під час «Покуття футбол фесту».

Того ж дня на сторінці Благодійного фонду «Покуття» у мережі Фейсбук розмістили звіт після проведення заходу. «Сьогодні в рамках масштабного турніру «Покуття футбол фест» від нашого фонду, ініціатива Андрія Іванчука, до Коломиї приїхав тренер української зірної, легенда світового футболу – Андрій Шевченко! Понад 5 тисяч людей з цілого Покуття! Було розіграно 50 квитків на матч Україна-Португалія, який відбудеться на НСК «Олімпійський» 14 жовтня. А також команди з Коломийського та Городенківського районів отримали фірмові м’ячі збірної з автографом Шевченка», – йдеться в дописі.

Квитки, які розігрувалися у лотереї, безкоштовно роздавали усім бажаючим при вході на стадіон. Спостерігач ОПОРИ також отримав такий квиток із порядковим номером та написом «Виграй квиток на гру збірної України та інші призи. Благодійний фонд «Покуття» Андрія Іванчука. Засновано 2015 року».

Під час лотереї ведучий розіграв 50 квитків і по-черзі оголошував виграшні номери.

«Усі, хто почують свій номер, підходять отут позаду мене до стола реєстрації – треба дати телефон, прізвище, ім’я, по-батькові, і з вами зв’яжеться оргкомітет для того, щоб ви могли всі поїхати на гру», – сказав ведучий. Після розіграшу він ще раз наголосив: «запишіть свої телефони автобусом організовано поїдете на гру».

Реєстрація переможців проходила на тлі банеру «Благодійний фонд «Покуття». Ініціатива Андрія Іванчука».

Андрій Іванчук  зареєстрований кандидатом у народні депутати України згідно Постанови ЦВК від 25 червня 2019 року.

«Відповідно  до  частини  1 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів України» кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з наступного дня після прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. А згідно ч.1 ст. 68 Закону будь-яка діяльність кандидата, метою якої є спонукання виборців голосувати за нього, є передвиборною агітацією», – роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Покуття» зареєстрована у Коломиї по вул. С. Бандери, буд. 53, офіс 3 (код ЄДРПОУ 39609195). Однак, Андрій Іванчук не вказаний ні засновником, ні керівником вказаного фонду, його ім’я не зазначено у назві фонду.

Богдан Морикіт каже, що відповідно до частини 3 статті 3 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» благодійні організації не мають права надавати благодійну допомогу політичним партіям або від імені політичних партій, а також брати участь у виборчій агітації. Втім, під час проведення безкоштовної лотереї на лотерейному білеті та на сцені спостерігачі фіксували написи «Благодійний Фонд «Покуття» Андрія Іванчука».

Також частина 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, зокрема, лотерейних білетів та інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям лотерейних білетів та інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

«Нами було зафіксовано згадування імені кандидата в депутати під час проведення заходу з одночасним наданням лотерейних білетів, що може мати ознаки порушення ч. 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», яка кваліфікує проведення безкоштовної лотереї, як непрямий підкуп виборців. Тому ОПОРА звернулася до поліції із заявою щодо перевірки цього факту», – підсумував Богдан Морикіт.

Того ж дня, 28 червня, у Городенці на території стадіону «Колос» спостерігачі ОПОРИ зафіксували дитячий майданчик із написом на дашку «Чужих дітей не буває. Благодійний фонд Покуття. Андрія Іванчука. Заснований 2015р.»

«На плакаті благодійного фонду із згадкою ім’я та прізвища кандидата, розміщеному на дитячому майданчику є ознаки агітації, якою згідно частини 1 ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» є будь-яка діяльність кандидата, метою якої є спонукання виборців голосувати за нього, – зауважує Богдан Морикіт. – Оскільки ОПОРІ невідомо, за які кошти встановлений цей майданчик, спостерігачі звернулися у поліцію щодо перевірки цього факту на наявність непрямого підкупу виборців на користь кандидата Андрія Іванчука».

2 липня спостерігачі виявили одразу два схожих дитячих майданчика у Городенці. Один із них розміщений у дворі церкви Успіння Божої Матері, другий – у дворі церкви Петра і Павла. Майданчики складаються із двох видів качель, гірки з дашком та каруселі. На дашку обидвох майданчиків спостерігачі побачили напис «Чужих дітей не буває. Благодійний фонд «Покуття» Андрія Іванчука. Засновано 2015 року» – по обидва боки дашка.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.