Політика

“Американці стоять з вами”. Що казав у Києві Джо Байден

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 20 лютого, за кілька днів до річниці російського вторгнення в Україну, до Києва прибув президент США Джо Байден.

У столиці України американський президент оголосив про новий пакет військової допомоги, говорив про стійкість українського народу в промові та отримав власну табличку на Алеї сміливості, пише Репортер.

"Американці стоять з вами". Що казав і що обіцяв у Києві Джо Байден

Байден зустрівся з Володимиром та Оленою Зеленськими у Маріїнському палаці. Як пишуть в Офісі Президента, Джо Байден зауважив, що радий знову відвідати Київ.

Багато що змінилося з часу останньої поїздки. Сталися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе будь-коли у своєму захисті. І вони допомогли нам осягнути значення демократії, – сказав Джозеф Байден.

Він також переказав вітання від членів Конгресу. За словами Джозефа Байдена, на них справив сильне враження нещодавній виступ Володимира Зеленського у Конгресі.

Снаряди і гаубиці

У спільній заяві з президентом України Володимиром Зеленським Байден сказав, що пакет допомоги включатиме більше військового обладнання, в тому числі артилерійські боєприпаси, більше реактивних снарядів і гаубиць, пише Європейська правда з посиланням на CNN.

Зеленський сказав, що вони з Байденом говорили про “далекобійну зброю і зброю, яка все ще може бути поставлена в Україну, навіть якщо вона не постачалася раніше”.

Новий пакет військової допомоги США складатиме 500 млн доларів.

За словами президента США, у ніч, коли окупанти йшли на Київ, Зеленський у телефонній розмові сказав йому, що чує вибухи і попросив зібрати лідерів світу й закликати допомогти Україні.

Ви сказали, що не знаєте, коли ми зможемо знову поговорити. Тієї темної ночі рік тому світ буквально готувався до падіння Києва. Можливо, навіть до кінця України – сказав президент США. – Рік потому Київ стоїть. І Україна стоїть. Демократія стоїть. Американці стоять з вами, і світ стоїть з вами.

Також президенти відвідали Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві. А потім – поклали квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну, розташованої біля монастиря.

На завершення свого візиту на Алеї сміливості біля Верховної ради відкрили табличку, присвячену президенту США Джозефу Байдену. Після того американський президент відправився у Польщу, де у нього заплановані зустрічі з європейськими лідерами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.