Політика Світ Фото

А судді хто? На нараді в Яремче працюють над судовою реформою (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Яремче почався семінар-нарада з питань оптимізації діяльності Державної судової адміністрації (ДСА) України та її територіальних органів. Захід триватиме два дні – 17-18 липня.

На нараду з’їхалися керівники регіональних підрозділів з усієї України. Вони мають проаналізувати результати роботи ДСА, а також запропонувати найкращі шляхи заровадження судової реформи.

«Питання номер один для Президента України – це судова реформа, і зараз наступає черговий етап, – говорить Зеновій Холоднюк, голова ДСА України. – Минулого тижня був прийнятий черговий закон про Конституційний суд, і найближчим часом він має бути підписаний».

Зміни до процесуального кодексу ще не розглянуті, зробити це мають у вересні. За цим кодексом, призначатимуть суддів у новий Верховний суд України. Але доки зміни не приймуть – інструментів нема.

Ще одна проблема – суддівські кадри. Наразі в Україні нараховано 12 місцевих судів (зокрема у Яремче), які взагалі не працюють, бо не мають жодного судді із повноваженнями. Щоправда, законом передбачена така норма, як відрядження суддів – аби хоч тимчасово врегулювати ситуацію.

Говорили на нараді й про корупцію. Наталія Корчак, голова Національного агенства з питань запобігання корупції, розповіла, що регулярно проводяться перевірки кандидатів на посади суддів. Першими були ті, хто балотувався до Верховного суду України.

“В загальному ми провели уже близько п’яти тисяч таких перевірок, – розповідає Наталія Корчак. – Коли ми говоримо про судову реформу, важливо усунути корупційні ризики, розробити антикорупційну програму. Одним із таких чинників, окрім фінансового контролю перевірки декларацій, є ще моніторинг способу життя.”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.