Політика

Змагання за музей змагань

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Не пройшло й місяця як голову обласної організації ГП «Пора» Руслана Коцабу призначили в. о. директора музею, а кунівці вже організували пікет, вимагаючи усунути його з цієї посади. Свою мету протестувальники виявляли гаслами: «Музей — не став, Коцаба — не директор», «Геть єгеря з музею», «Ні — політичним утискам музею», «Коцабу — в рибінспекцію», «Ні — свавіллю влади» тощо. За дві години акції до протестувальників не вийшов ніхто із працівників музею. Та й сама акція не набула широкого розголосу.

Як пояснює голова молодіжної референтури Івано-Франківської МО КУН Ольга Баранецька, на думку мітингувальників Руслана Коцабу призначили на посаду в. о. директора незаконно: «Згідно зі статутом його не мали права призначити без погодження з товариством «Меморіал», — каже вона. — А керівництво «Меморіалу» проголосувало проти нього. Декілька людей утрималося. Федорак самовільно його призначив».

Проте начальник обласного управління культури Володимир Федорак каже, що, призначивши Коцабу на посаду в. о. директора музею, не перевищив своїх повноважень. «Оскільки музей визвольних змагань Прикарпатського краю є відомчою установою, я, як начальних управління культури, маю право укладати угоди із відповідними особами, які або виконують обов’язки, або працюють на таких посадах. Після цього як Руслан Коцаба успішно пройде випробувальний термін, тоді вже може буде підписуватися контракт», — каже Федорак.

Руслан Коцаба акцію протесту проти нього, як проти директора музею, пояснює так. «Меморіал» зовсім не в курсі того, що то твориться. Бо я є заступником голови «Меморіалу». А мій заступник, колишній директор музею, є головою «Меморіалу», — каже Коцаба і додає. — У КУНу була своя кандидатура на посаду директора музею. Є також певні зазіхання КУНу на будівлю та землю музею. Відбувається рейдерське захоплення «Меморіалу» КУНом». За словами Коцаби, його кандидатура була погоджена з колишнім директором музею та обласною адміністрацією.

Проте екс-директор музею, голова «Меморіалу» Степан Каспрук каже, що його організація все‑таки підтримала кунівців. Більше того, на запитання, чи підходить кандидатура Руслана Коцаби на посаду директора музею, відповів: «Напевно, ні».

Хто би з ким не сварився, а пікет не призвів до суттєвих наслідків. За словами Ольги Баранець, єдиною реакцією на цю акцію був телефонний дзвінок до неї Руслана Коцаби. «Він грозив-ся подати в суд і тому подібне», — каже вона. Натомість Коцаба наголошує, що ця акція — це тільки спосіб його спровокувати. Тому зараз, за його словами, він збирає компромат на організаторів пікету і найближчим часом його оприлюднить.