За його словами, однією з основних причин кризи є бажання споживати все більше, не думаючи про майбутній розрахунок за цими ресурсами. «Суспільство тотальних кредитів підмінило країну. Такий спосіб життя приречений. Якщо хочемо розвиватися, то зобов’язані навчитися виходити з реальних можливостей економіки, бюджету», — сказав Віктор Ющенко.
І зазначив, що головна визначальна причина кризи для України полягає не у зовнішніх ринках, а у непослідовній, часто помилковій, внутрішній політиці. Бо світова криза стала лише детонатором проблем української економіки.
Резюме:
Президент не може не вражати своєю ясністю розуму, скрупульозністю та раціональністю. Ач, як все продумав: жити по статках. Тож якщо ви живете за мінімальну зарплату ви можете собі дозволити:
ходити в магазин тільки для того, щоб подивитися на товар і завжди пам’ятати, що він вам не по кишені;
їсти макарони, картоплю в мундирах і тюльку (кілька в томаті вам не по кишені);
пити компот із зірваних в чужому саду ягід або позаторішніх сухофруктів, куплених на базарі за дешевою ціною;
не платити за комунальні послуги, колекціонувати квитанції, і лише розстрочувати борги на роки.
Ви мусите завжди пам’ятати, що ви ніколи не купите собі: телевізор, пральну машинку, холодильник, порохотяг, мікрохвильову піч, міксер та будь-що з техніки. Адже ви живете по статках. Мусите берегти свою техніку, аби не поламалася, бо якщо щось зламається, то на заміну з мінімальної зарплати вам не швидко вдасться купити щось нове. Зрештою, взагалі, задумайтесь над тим, чи потрібна вам техніка, яка тягне за собою збільшення витрат на електроенергію.
І останнє: пам’ятайте, що Президент знає, що каже. Шкода, що сам не пробував.
P. S. (від редакції). Така от точка зору… Хоча мусимо зауважити, що Президент насправді говорив трішки про інше. Говорив він про те надмірне споживання так званого «гламуру»: автомобілів Бентлі, годинників «Ролекс» і вкладання грошей в надмірні квадратні метри і гектари. З чим ми повністю погоджуємося. Бо, скажімо, на вулицях Києва чи Одеси дорогих престижних автомобілів за ціною більше ста тисяч у. о. є на порядок більше, ніж в Мюнхені чи Лондоні. А деякі сім’ї в Івано-Франківську володіють десятком квартир та гектарами землі «про запас», які вони придбали не для реального споживання, а для збереження коштів, створивши своєрідну «піраміду», яка рано чи пізно повинна була луснути. В тих країнах, які ми називаємо «цивілізованими», люди намагаються обмежити особисте споживання до реального і скромного мінімуму, а залишки коштів «рефінансувати» (в особистий дрібний бізнес, або ж через вклади в акції, банківські вклади і т.?п.). Насправді саме про це говорив Президент, а не про тих, хто ледве зводить кінці з кінцями. В Україні справді є шалений перекіс в сферу надмірного споживання гламуру за рахунок того, що могло б бути інвестованим і могло б створювати ефективне виробництво, високооплачувані робочі місця, збільшувати надходження до соціальних фондів та бюджетів. От про що насправді говорив Президент.
Але пані Бринецька та її емоційна точка зору також, вважаємо, має право на існування. Ніхто не досконалий і всі мають право на помилку, від Президента до Юлії Бринецької.
Comments are closed.