Кошти на медикаменти для пільгових категорій теоретично мали б виділятися із держбюджету. Однак нині держава забезпечує всі категорії тільки на 14?25?% від потреби.
За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, пільговиків в місті є 36 ?275 чоловік. Цього року міський бюджет виділив на них 1 млн. 613 тис. грн. при потребі в 6 млн. грн. Відтак, якщо розбити на кожного, то в разі хвороби і потрапляння до лікарні інваліда треба забезпечити на 125 грн., нині ж маємо не цілих 50 грн.
Зрештою, якщо порівнювати з пересічними іванофранківцями, то це теж немало. Адже звичайний мешканець міста у цьому випадку має отримувати медикаментів на 12 грн., а має — на 5?7 грн. До цієї суми входить невідкладна допомога: знеболюючі, наркотичні, кровозупинні препарати, вата, спирт тощо.
Склалася парадоксальна ситуація. Бо закон є, і його треба виконувати. Але держбюджет коштів не дає, а місто фінансує, але не в повному обсязі. Відтак планова перевірка прокуратури знайшла порушення законодавства.
«Вони поспілкувалися з хворими, і один із них сказав, що докупив медикаментів на 47 грн., в той чаc як лікарня надала йому ліків на 850 грн. Вони написали припис, щоб міський бюджет це поправив. Але міський голова не в змозі це забезпечити на 100?%», — каже Тарас Масляк. Він додає, що насправді закон в цьому плані ніколи не виконувався. Бо, щоб профінансувати всі статті (а їх, підозрюємо, є значно більше, ніж ми згадали) медицині треба 12 млн. грн. А є лише 5 млн. Цікаво, навіщо писати закони, які неможливо виконати?
Comments are closed.