П’ятниця. Спроба невдала
Бютівці в кулуарах говорили про те, щоб заблокувати трибуну, однак так цього і не зробили. На думку депутата від БЮТ Богдана Яцука, ситуацію можна було вирішити двома способами. Один варіант — перший заступник голови облради Зіновій Береговський (який того дня святкував 64?річчя — авт.) мав би, за словами Яцука, не влаштовувати шоу, а звільнитися сам і піти на пенсію.
Інший спосіб — перевести заступника Остапа Дзесу на посаду голови бюджетної комісії, яку нині за сумісництвом займає Олег Синютка. Який, до речі, працює першим заступником міського голови Львова.
Але депутати про це навіть не говорили. У них було третє рішення — звільнити Юрія Романюка. Після того, як лічильна комісія пішла готувати бюлетені для таємного голосування, депутати встигли розглянути десять питань. Серед них було звернення до Кабміну, Мінфіну та Державної податкової адміністрації. Доповідати мав Юрій Романюк, утім звернення читав Остап Дзеса…
Голосували і рахували голоси півтори години. Представники БЮТу бюлетені навіть не брали. Того дня, щоб звільнити Романюка, не вистачило двох «за» — проголосувало лише 59 депутатів. Не проголосували навіть кілька обранців із «Нашої України». Дрібні фракції голосували, хто як. Того дня депутати розглянули 15 питань, решту перенесли на 31 березня.
Вівторок. Спроба воєнна
На другому пленарному засіданні у вівторок, 31 березня, депутати розглянули ще два звернення до Президента, Кабміну та голови Верховної Ради. Далі було звільнення головного редактора газети «Галичина» та затвердження нового статуту цього видання. (За статут газети, до речі, голосували двічі, але так його і не прийняли). Після цього депутати повернулися до питання: бути чи не бути Романюкові на посаді заступника голови? Адже вже із 1 квітня облрада не мала права тримати двох заступників, тому що зарплата (приблизно 15 тис. грн.) надалі передбачалася одна.
У цьому місці можна поговорити, наприклад, про моральність: чому б не подумати про те, що під час кризи не варто розглядати кліточки у штатному розписі? Може, краще було би познімати по 20?% зарплати з усіх оплачуваних посад і лишити всіх на свої місцях. Втім, то питання не до обласної, а до Верховної Ради…
Але ж чому саме так? Навіть у Верховній Раді опозиція має свого першого заступника голови ВР — Олександра Лавриновича. Чому на Прикарпатті всі заступники голови обласної ради тепер від «Нашої України»? Чи, бува, не почалася підготовка до виборів?
Натомість, питання знову поставили на голосування, знову голосували таємно, знову півтори години чекали результатів. Цього разу голосів вистачило. Як говорили в кулуарах, допомогли дрібні фракції. Отже, 61 голосом Юрія Романюка таки звільнили (проти Остапа Дзеси голосувало шість депутатів, не підтримали жодного — сім).
Голова обласної ради Ігор Олійник намагався пояснити ситуацію. Навіть подякував усім. Сказав, сподівається на те, що співпраця буде плідною. «Надіюсь в першу чергу на тих людей, які не голосували, що вони будуть розуміти: тут немає інших питань, окрім питання закону. Ще раз підкреслюю — це приймають усі обласні ради на території України», — наголосив він.
Згодом Юрій Романюк сказав, що фракція «Наша Україна» монополізувала обласну раду і діє всупереч законним інтересам інших фракцій (БЮТ, УНП, «Національний вибір» та «Відродження Прикарпаття»). За його словами, «Наша Україна» грубо порушила політичні домовленості 2006 року, односторонньо розірвала коаліційну угоду з БЮТом, а тому оголосила бютівцям відверту політичну війну.
«Ми приймаємо цей виклик, — наголосив Романюк. — І заявляємо, що від сьогодні фракція БЮТ переходить у категоричну політичну позицію до фракції «Наша Україна» та керівництва обласної ради». Далі він додав, що їхня фракція буде ініціювати переобрання всіх заступників за пропорційною квотою результатів виборів. Щодо цього бютівці почнуть переговори з іншими фракціями. Після цього представники БЮТу покинули зал засідання, а сесія продовжила свою роботу.
Comments are closed.