Перш за все, Яценюк звернув увагу на те, що таке «Проект Україна». І чи взагалі є проект нашої держави. Адже такі країни, як США, Німеччина, Японія свого часу мали власні проекти, завдяки яким ці держави і відбулися. Які цілі треба поставити перед кожним із нас, аби зрозуміти, до чого йдемо і чого досягаємо? Лідер «Фронту змін» запропонував чотири основні напрямки, якими має рухатися наша держава.
Він наголосив, що за останні роки в Україні майже не збудували нічого нового, більше того, тільки закрили велику кількість виробництв. «Україна потребує промислової революції, нової індустріалізації, доріг, залізниць, електростанцій, мереж, інфраструктури. Країна потребує будови, а точніше відбудови. Це те, що дасть відповідь на питання, де знайти робочі місця», – зазначив Яценюк.
Потім він звернув увагу на те, що Україна є класичною аграрною державою. Відтак, за його словами, нам зараз не варто будувати літаки, бо їх нема за що будувати, а треба забезпечити країну продуктами харчування. «Ми мусимо вийти на зовнішні ринки і продавати українську аграрну продукцію в Європі, США і Росії», – сказав Арсеній Яценюк.
Третє – це самі українці, яких меншає. За останні 20 років нас стало менше на 6 млн., а за даними Світової організації охорони здоров’я до 2050 року українців буде ще на 10 млн. менше. Яценюк наголосив, що нині для нього найважливішим є вирішити питання здорової та освіченої нації.
І останній крок, на який звернув увагу екс‑спікер ВР, – безпека держави. За його словами, наразі немає жодної впевненості, що українські вояки зможуть захистити країну, якщо виникне потреба. Тому відновлення боєздатності України має бути одним із перших на порядку денному.
До речі, Яценюк упевнений, що українці голосують далеко не за білборди, а за тих, хто своєю політичною агітацією змусить задуматися над тим, про що в ній ідеться. Тобто над своїм буттям та майбутнім.
Лідер «Фронту змін» звернув увагу на те, що ніхто не сперечається з тим, що Україна потребує сильного лідера. Однак у жодному разі це не має бути диктатор. «Усі диктатори закінчували однаково. І той, хто буде претендувати на диктаторські функції, закінчить, навіть не отримавши їх. Україна потребує політичної стабільності та певного політичного розуму. Треба виконувати Конституцію, а передбачена там модель – це парламентсько-президентська республіка», – підсумував Яценюк.
P. S. Народу на зустрічі було багацько. До речі, половина з тих, хто дістався до мікрофона, просто дякували Яценюкові. Без жодних запитань.
Comments are closed.