—?Василю Євгеновичу, сьогодні деякі місцеві політики заявили про свої наміри брати участь в місцевих виборах, зокрема до Івано-Франківської міськради та на посаду міського голови. Так, днями в одному зі своїх інтерв’ю народний депутат України Дмитро Шлемко заявив, що кандидатом від БЮТу на посаду міського голови Івано-Франківська найімовірніше будете Ви. Що планує робити Ваша політична сила та Ви особисто?
—?Скажу одразу, що я не чув про таку заяву. Водночас вважаю, що це велика відповідальність. Як депутат чотирьох скликань і теперішній секретар міськради, знаючи специфіку цієї робити і систему, яка зараз існує, скажу, що ця посада є досить складна. Складна в першу чергу у моральному плані.
Зараз про щось конкретне говорити ще рано. Але тішить така довіра до мене, і її треба виправдовувати. Як далі буде, час покаже. Взагалі мене дивують сьогоднішні активні розмови про місцеві вибори. Їх ще немає і все, що необхідно робити, це просто працювати.
—?На Вашу думку, які перспективи вирішення конфлікту між Івано-Франківською міськрадою і міськвиконкомом?
—?Я би не сказав, що між міськрадою і міськвиконкомом є постійний конфлікт. Скоріше то були певні нерозуміння. Чомусь так склалося, що людина, яка ставала міським головою, вважала за потрібне взяти під контроль міську раду. До сьогодні це у більшості випадків вдавалось. Зараз зовсім інша склалась ситуація, але міський голова напевне не зовсім це усвідомлював. Але я вважаю, що це робоча ситуація, тут немає нічого критичного.
Місцями виникають конфлікти, ми можемо висловити свою думку, навіть зупинити речі, які робляться неправильно. Так було у ситуації з ТРК «Вежа». Депутати відстояли свободу журналістів. Не всі конфлікти закінчились. Досі триває судовий процес між мною і міським головою по славнозвісній 27?й травневій сесії, коли ми приводили до присяги нових депутатів.
Хочу зазначити, що всі депутати працюють на громадських засадах, вони допомагають у роботі виконавчої влади. І зараз міськрада досить продуктивно працює.
—?Якою Ви володієте інформацією про розвиток подій на державному рівні, зокрема з дочасними виборами?
—?Те, що виборів не буде у цьому році, ми вже знаємо. Насправді звинувачення у зраді, які недавно озвучувалися політиками, це «совковий» підхід. Можна сказати, що це методика сталінських часів — знайти ворога, заклеймити його.
Зараз склалось так, що політичні сили, які були на Майдані, виграли, але одразу ж почалися проблеми. В коаліцію не увійшов Іван Плющ, два інші депутати вийшли з неї, і ми бачимо, з ким вони зараз голосують. Цієї коаліції не хотіли. Не хотів її і голова Адміністрації Президента Віктор Балога. Ми тут бачимо український характер — де два українця, там три гетьмани.
Все ускладнює і економічна криза, і «спікеріада» в парламенті. У цій ситуації наш лідер одразу виступила проти виборів. Всі ж розуміють, що єдине, чого хотіли агітатори за вибори — це усунути Юлію Тимошенко з Кабміну, а не зробити щось корисне для України.
—?Кажуть, що всі політичні сили, включно з тими, які публічно проти виборів, вже розгорнули свої штаби…
—?Ви знаєте, кожна політична партія повинна бути готовою до виборів щодня. Недобре, коли політична сила заспокоюється, вважаючи, що прийшла до влади надовго. В нас вже одні прийшли до влади на 70 років. Що з того доброго було?
Політична конкуренція — це нормально, просто не треба виходити за рамки дозволеного. Хтось не витримує, сходить з арени. Ще в економіці можна жаліти слабшого, а в політиці цього робити не варто.
БЮТ дуже структуризована політична сила і з підготовкою до виборів у нас проблем немає. Я не кажу, що наша політична сила ідеальна, але ми докладаємо зусиль для вирішення проблем наших краян.
Намагаємось зробити так, щоб справедливості було більше. Можливо тому наш блок дехто недолюблює за це. Ми завжди готові до виборів і маємо, з чим піти до людей.
Comments are closed.