Політика

Ваші відбитки пальців, будь ласка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Із 5 квітня набуває чинності візовий кодекс Євросоюзу. Він стосується як країн ЄС, так і країн, які до нього не входять, а отже й України.

Ідея кодексу — систематизувати процедуру одержання і видачі короткострокових шенгенських віз, що видаються на термін до 5 років, з можливістю перебування в шенгенській країні 90 днів за півроку.

Для цього ЄС створює інфобазу (VIS), в якій будуть зібрані дані всіх іноземців, що в’їжджають у “Шенген”.

У кодексі прописані не тільки всі нинішні правила, вимоги й операції одержання шенгенської візи, а з’явилися й нові.

Одне з найголовніших правил – обов’язковий збір відбитків пальців. Цю процедуру потрібно проходити кожні 4 роки. Внесення відбитків пальців до бази даних повинне сприяти боротьбі і запобіганню тероризму.

Для багатьох країн візовий збір підвищать до 60 євро, але українців це не стосується: для нас віза і надалі коштуватиме 35 євро.

Нові зобов’язання для отримання візи:

  • Подати закордонний паспорт, який видано в попередні 10 років. Громадянам із продовженими паспортами шенгенської візи не видадуть. Разом із заявкою на візу потрібно здати відбитки пальців (крім дітей до 12 років).
  • При діловій поїздці в ту чи іншу організацію ЄС потрібно надати дані персонально працівника, який запрошує, а не тільки організації.
  • Для особистого візиту здобувач візи повинен як мінімум один раз при подачі заяви з’явитися в консульському відділі. Документи на візу потрібно подавати тільки в країні постійного місця проживання.
  • Через скасування транзитної візи “В”, при транзиті потрібно оформляти звичайну візу, але вказати в анкеті відповідну мету в’їзду в країну.

Наші права:

  • Консульські установи за два тижні після звернення зобов’язані призначити дату співбесіди.
  • Держави-члени ЄС зобов’язані забезпечити прямий доступ до консульських установ, якщо ви хочете оформити візу без посередників.
  • У випадку відмовлення у видачі візи вам зобов’язані пояснити її причину.

УП

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.