Нових технологій не витримують старі будинки. В Івано-Франківську виник конфлікт між інтернет-провайдерами та комунальниками. Часто після прокладання кабелів на дахах багатоповерхівок покрівлі отримують ушкодження. Мешканці верхніх поверхів виставляють огорожі і вішають замки, щоб захистити дах над головою. Якщо це не допоможе — обіцяють звертатися в міліцію.
Так затопило квартиру 70-річної пані Ганни. Все, що сталося, вона згадує як страшний сон. Каже: двері розбухнули так, що їх довелося ламати. Від вологи замкнувся і загорівся старий електродріт.
У ЖЕКу кажуть: цей випадок не поодинокий. Скарги надходять з усього міста. Винуватцем таких аварій комунальники називають Інтернет. Точніше — тих, хто його проводить.
Марія Ленько, майстер ЖЕО № 4:
Маємо дуже великі проблеми через Інтернет. Вони лізуть на горище, там проводять проводи, лізуть на дахи, там пошкоджують м’які покрівлі, шиферні — й тоді течуть дахи.
Постачальники послуг Інтернету пояснюють: у новобудовах шахти для прокладання мережі закладені в проектуванні. Будинки ж, побудовані в радянські часи, сучасних засобів комунікації не витримують.
Тарас Гурик, директор комунікаційної інтернет-компанії:
Ми часто їздимо по конференціях Західної України та в Києві. Ця проблема є на всій території держави. У нас надзвичайно старий житловий фонд, комунікації розвиваються кругом, тому з проблемами горищ, пошкоджень стикаються всі.
Компроміс знайшли в Івано-Франківському міськвиконкомі.
Ігор Гнатів, керівник відділу транспорту і зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому:
Була проведена зустріч з провайдерами і начальниками ЖЕКів, де обговорювалися договорні зобов’язання перед ЖЕКами щодо пошкоджень.
От тільки знайти порушників не так легко. Крім легальних фірм, які надають інтернет-послуги, працюють і нелегальні.
Тарас Гурик, директор комунікаційної інтернет-компанії:
На території Івано-Франківська є 10 компаній, які мають дозволи. А ті, які не мають — я не можу цього прокоментувати… Таку можливість не виключаю.
Хто саме знищує комунальне та приватне майно — не можуть визначити і працівники ЖЕКів. Дозволи на прокладання кабелів під дахами у них ніхто не просить.
Комунальники підраховують збитки. Майже в кожному житловому будинку – окрім нових технологій — ще й дірки в даху і стінах.
Марія Ленько, майстриня ЖЕО № 4:
Перекриття даху коштує 15 тисяч гривень, ремонт — до 21 тисяч. Ми відшкодували двері в квартиру, тому що непридатні були до користування.
З недавніх пір на стінах у під’їздах івано-франківських багатоповерхівок з’явилися оголошення про кримінальну відповідальність за шкоду комунальному і приватному майну. Якщо це не допоможе — люди планують залучати до справи міліцію.
Comments are closed.