Політика

Україна -міграційний відстійник у дусі співпраці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Нелегальної міграції форпост

Україну західні сусіди можуть розглядати як серйозний і дієвий політико-адміністративний форпост на нелегальному шляху до благ високорозвинутого суспільства. Але й для самої України незаконна міграція набула розміру явища, яке реально загрожує її національній безпеці, економічним і політичним інтересам, стимулює відтік коштів у тіньовий сектор, викликає напруженість у відносинах з сусідніми державами.

Як свідчить найсвіжіша офіційна статистика адміністрації Державної прикордонної служби України, за 2007 рік і перші місяці поточного «зелені кашкети» виявили і затримали на вітчизняних просторах близько 40 тис. нелегалів.

Проблема ускладнюється насамперед тим, що в рамках СНД існує безвізовий простір, в який не входить тільки Грузія. Це дає можливість громадянам Туркменістану, Узбекистану, Киргизстану, Таджикистану без перешкод в`їжджати до України через Росію і далі прямувати на захід. Через пострадянський простір доступ в європейські країни дістають також в`єтнамці, пакистанці, афганці, індуси і представники інших азійських держав.

 

Жертвопринесення на вівтар
європейсько-українського зближення

У червні минулого року Україна узяла на себе історичну місію врятувати Західну Європу від нелегальної міграції. У Люксембурзі за підсумками 11?го засідання Ради з питань співпраці Україна — ЄС була підписана Угода «Про реадмісію», якою був введений порядок ідентифікації та повернення нелегальних іммігрантів, а також спрощення їх транзитного проїзду.

Повернення таких осіб до України проводитиметься лише після встановлення, що до ЄС вони потрапили саме з території цієї держави. Спеціальна прискорена процедура повернення осіб передбачена також для громадян, затриманих у прикордонних областях.

 

Почім нелегал на душу населення?

Як зазначають експерти, реадмісія — це доволі витратний комплекс заходів. Зараз один нелегал «коштує» Україні близько 1 тисячі доларів. Сюди входить не тільки його відправка на батьківщину, але і вартість утримання у відповідних пунктах тимчасового перебування. Причому ЄС наполягає: ці табори повинні повністю відповідати всім європейським нормам.

Отже великим позитивом є той факт, що відповідно до договору про реадмісію, ЄС взяв на себе частину витрат. Європейська Комісія погодилася на виділення коштів Україні для облаштування соціальних таборів для нелегальних мігрантів і для поліпшення облаштування кордонів. Зокрема, в 2007 році на ці цілі європейці обіцяли виділити 10 мільйонів євро, а в 2008 році — 30 мільйонів.

Натомість, політичною поступкою з боку ЄС за реадмісійні зобов`язання України стало підписання Угоди «Про спрощення візового режиму між Україною і Європейським Союзом». Ця домовленість була реалізована в одному пакеті разом з реадмісійною.

 

Зворотним транзитом до «третього світу»

Сьогодні Україна прагне до створення спільного реадмісійного простору в першу чергу між Євросоюзом, Росією, Білоруссю, Молдовою, а також з азіатськими державами, головними контриб`юторами розповсюдження нелегальної міграції.

І керівництво країни, і офіційні органи, уповноважені боротися з нелегальною міграцією, і дипломати, і фахівці у сфері міграційної політики як ніхто зацікавлені, щоб ця проблема мала для України найменші негативні наслідки.

За матеріалами УНІАН

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.