Політика

У свіжому «Репортері»: історичний обвал, тютюнова свобода для школярів, літописець Станіславова

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кілька днів тому в Івано-Франківську завалився будинок — пам’ятка архітектури. Трьох людей витягли з-під уламків. Вони живі-здорові, якщо не рахувати психологічний шок. Та ця подія — жива ілюстрація хвороб старого міста. Хто винен і що робити далі — у топ-темі номера на сьомій шпальті.

За продаж сигарет підліткам магазини штрафують та забирають у них ліцензії. Але от тютюн школярам все одно продають. Як? Дуже легко. Репортер перевірив, де саме.

За в’їзд до центру міста планують брати гроші. Навіть з тих, хто там живе, і з авто, що підвозять товари. Нюанси такого рішення — на постійній автосторінці Репортера.

Минулого тижня у будинках, що перебувають на балансі ЖЕО №8, на стінах біля кнопки виклику ліфтів з’явилися загрозливі повідомлення. Мовляв, через борги жеку ліфт у під’їзді буде відключено. Мешканці цих будинків такою новиною, м’яко кажучи, втішилися мало. Читайте, чим може закінчитися ця історія.

Більшу частину свого життя Мирослав Габорак присвятив доволі цікавому й незвичному захопленню. Сам жартує, що всі люди займаються чимось корисним, а він – ономастикою, наукою про імена та назви. Проте й це надзвичайно потрібне, адже завдяки його дослідженням ми відкриваємо у нашій історії все нові й нові факти – просто з назви селищ, прізвищ чи імен. А найголовніше – не забуваємо про своє коріння. Про що ж кажуть, чи то пак, мовчать імена, дізнаєтеся у «Репортері».

У 1887 році скромний учитель місцевої гімназії Алоїз Шарловський написав книгу з історії Станиславова. Пройшло багато часу, але його творіння з цікавістю читають і тепер. Мало того, книга «Станиславів і Станиславівський повіт з погляду історичного та географічно-статистичного» вважається однією із кращих, якщо не найкращою працею з минулого нашого міста. Натомість, доля її автора мало цікавила дослідників. А виявляється, цей краєзнавець не лише книжки писав.

Як сільський вчитель став шевченківським лауреатом. У свіжому номері — матеріал про несподівану номінацію поета Петра Мідянки з села Широкий Луг Тячівського району Закарпаття.

Не забувайте про нову, і вже постійну колонку від Романа Вірастюка. Авторська кулінарія із смачними життєвими історіями — лише у «Репортері»! Цього разу готуємо баракуду по-австралійськи.

Карикатурист із Коломиї Ігор Бежук створив неофіційні талісмани Євро 2012 — поляка Яся та українця Івася. Весела парочка дуже швидко знайшла купу симпатиків в обох країнах. Що чекає цих козаків у майбутньому, газеті розповів сам художник.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.