У дні 16-21 травня на базі Фізико-хімічного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбуватиметься ХІІІ Міжнародна конференція з фізики і технології тонких плівок і наносистем. Засідання конференції відбудеться у смт. Верховина.
Це найвідоміша в Україні конференція, яка підтримується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Національною академією наук України. Знаковим є те, що конференція постійно проводиться в Івано-Франківській області, що сприяє підняттю наукового рейтингу нашого регіону та створенню у нас всеукраїнського координаційного центру у сфері високих технологій.
Відкривають конференцію:
- ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, член-кореспондента НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Богдан Остафійчук
- директор Державного фонду фундаментальних досліджень України, доктор економічних наук Богдан Кияк
- Голова Оргкомітету ХІІІ Міжнародної конференції з фізики і технології тонких плівок та наноструктур, заслужений діяч науки і техніки України, доктор хімічних наук, професор Дмитро Фреїк
- Президент Українського фізичного товариства, член-кореспондент НАНУ Володимир Литовченко
- д.ф.-м.н., професор Максим Стріха
На конференції говоритимуть про:
- технологію тонких плівок (метали, напівпровідники, діелектрики, провідні полімери) і методи їх дослідження;
- нанотехнології, наноматеріали і квантово-розмірні структури;
- фізико-хімічні властивості плівок та наноструктур;
- тонкоплівкові елементи електронних пристроїв, наноелектроніку.
Рішенням конференції запроваджуються нові навчальні курси у програмах ВНЗ України, рекомендуються пріоритетні напрямки досліджень для наукових організацій України. Під час роботи конференції організовуються консорціуми наукових організацій для виконання спільних наукових проектів. На останній конференції було прийнято рішення про створення найбільш потужного в Україні науково-начального центру «Фізика, хімія і технологія наноструктур» НАН і МОН МС України, у склад якого ввійшли 3 університети, 3 Інституту Національної академії наук України та Державний фонд фундаментальних досліджень. Результатом діяльності цього центру буде підготовка молодих спеціалістів, які працюватимуть у стратегічному для України науковому напрямку розвитку нанотехнологій.
Для участі у роботі конференції зареєстровано 540 доповідей від 128 організації із 11 держав (Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Чехія, Австрія, Ізраїль, Азербайджан, Туреччина, США).
Comments are closed.