Про це на брифінгу у Верховній Раді заявили керівники Львівського, Івано-Франківського та Тернопільського проводів НРУ Ярослав Кендзьор, Роман Ткач та Іван Стойко відповідно.
Коментуючи партійний з’їзд НРУ у неділю, керівники трьох проводів зазначили, що «метою з’їзду Тарасюк передбачав — виключення з руху трьох дисидентів, які не погоджуються з його позицією, переобрання себе на повторний термін і ухвалення рішення про союз з БЮТ».
«Основною метою було політичне захоплення Руху Борисом Тарасюком. Але ми не допустили, щоб з’їзд перетворився на звітно-виборний, щоб найбільші крайові організації були усунені від процесу розвитку НРУ», — продовжили Кендзьор, Ткач та Стойко.
Вони заявили про намір домогтися того, щоб «у травні відбулися зміни в керівництві Народного Руху України, є достойні люди, які можуть очолити НРУ».
«Біда наша в тому, що в 2003 році зі сторони прийшов Борис Тарасюк, який не мав жодного відношення до побудови руху, який сьогодні хоче зробити все те, щоб бути одноосібним господарем, мати печатку, свідоцтво про реєстрацію НРУ і здатися в полон тому ж БЮТ», — заявили керівники.
Кендзьор, Ткач і Стойко наголосили, що їхня суперечка з Тарасюком полягає «виключно в ідеологічній площині».
«Коли творився Рух, коли ми з В’ячеславом Чорноволом ще до створення Руху боролися з більшовицьким режимом, Борис Тарасюк, маючи відмінні рекомендації КДБ, працював у ЦК КПУ на Банковій, у МЗС, виїжджав за кордон», — зазначили керівники трьох проводів.
«Тобто Тарасюк, виплеканий, викоханий в радянському середовищі, прийшов до Руху, я смію думати, що не випадково, а щоб закопати його остаточно. І ця людина до сьогодні не знає, яку партію він очолює», — додали вони.
Керівники проводів зауважили, що якби раніше було відомо про біографію Тарасюка, «звісно, було б неможливим питання прийому його до Народного Руху України».
Перед брифінгом лідерів трьох проводів у Верховній Раді виступив лідер НРУ Борис Тарасюк, який заявив, що дії Кендзьора, Ткача і Стойка на з’їзді в неділю свідчили про намір усунути його з посади на замовлення Секретаріату Президента.
Позиція Бориса Тарасюка виглядає щонайменше дивною. Адже Рух завжди позиціонувався як права політична сила, а БЮТ все далі скочується в бік соціального популізму та неокомуністичної ідеології: і в питаннях власності та неринкового регулювання державою економіки, і в питаннях допуску російської мови в Україні до офіційного статусу.
«Репортер» звернувся до Романа Ткача, народного депутата від блоку НУНС, голови Івано-Франківської крайової організації Народного Руху України, з питанням: чому керівники Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської організацій НРУ так агресивно виступають проти блокування з БЮТом?
Роман Ткач: «Почнемо з того, що Народний Рух України — одна з найстаріших українських партій, яка фактично привела Україну до незалежності. Це — права національна консервативна партія. В основі БЮТу стоїть партія «Батьківщина», лідером якої є Юлія Тимошенко. І, фактично, всі високі рейтинги блоку — це високі рейтинги Юлії Тимошенко. Так, лідер блоку свого імені має певні електоральні здобутки на Західній Україні і ми не відкидаємо можливість співпраці з БЮТом, але щодо союзу з цією політичною силою, то ми не чуємо відповідей щодо наших принципових позицій».
І додав: «Наприклад, ми не чуємо відкритої позиції щодо оцінки визвольного руху 40?50?х років. Для нас, галичан, питання щодо ОУН-УПА є досить серйозним. І не йдеться про якісь соціальні преференції, фактично йде мова про реабілітацію наших батьків.
Для нас також є принциповим скасування закону щодо обов’язкового знання держслужбовцями російської мови. І таких пунктів можна виписати досить багато. Тому ще раз підкреслюю, ми не воюємо за розподіл портфелів, ми відстоюємо принципи, які є основою партійної ідеології Руху».
Comments are closed.