За чутками, зараження людей виглядало так: декілька молодиків відправлялись у місця особливого скупчення людей на концертах та дискотеках і непомітно шкрябали людей шприцами, а інколи ще й підкидали їм записки з написом «Ти тепер такий, як ми». Говорили навіть про те, що окремі нічні клуби закрили через скарги у правоохоронні органи на ці проколи голками, що стались під час дискотек.
За коментарями ми звернулись перш за все до розважальних закладів міста. У нічних клубах обласного центру знають про ці чутки, проте кажуть, що ніяких скарг від відвідувачів не отримували і продовжують працювати у звичному режимі.
Приблизно таке ж говорять і в правоохоронних органах. Начальник центру громадських зв’язків УМВС України в Iвано-Франкiвськiй областi Василь Гультайчук спростовує інформацію про зараження людей на дискотеках. За його словами, офіційних звернень в органи внутрішніх справ з цього приводу не було і тому це тільки чутки.
Як розповіла нам лікар-інфекціоніст стаціонарного відділення Івано-Франківського центру ВІЛ?СНІД Наталія Приходько, кількість звернень з метою профілактики в них не збільшувалась ні за останні дні, ні взагалі за цей рік. Проте пояснює вона це тим, що, як правило, мало хто з людей знає, що в подібних випадках можна звернутися у спеціалізований заклад і отримати консультацію та допомогу.
У ситуації, якщо медики не знають, з яким шприцом контактувала людина, то розцінюють цей випадок як зараження і з метою перестрахування проводять профілактичні заходи, зазначила Наталія Приходько.
То що це, правда, а чи чутки? Видається, що чутки, адже масове зараження населення не могло пройти без звернень до міліції чи лікарів. Люди схильні робити з мухи слона та обговорювати страхітливі історії про те, як комусь іншому дуже погано. Часто до того, що просто не розгледіли, домальовують уявні картини зі злодіями. Тому не варто зачинятися вдома і панікувати. Треба просто менше вірити чуткам.
Comments are closed.