Політика

Таки сталося!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нагадаємо, що з долученням Польщі до шенгенської зони виникла потреба у нових дорогих візах, які й отримати було непросто. Це викликало масове невдоволення людей, які проживають у прикордонних населених пунктах. Перш за все обуреними були пенсіонери та безробітні, для яких торгівля цигарками та бензином у сусідній Польщі становить фактично єдиний заробіток. У пам’яті ще свіжі спомини про те, як в знак протесту люди власними авто та поваленими деревами перекривали пункти пропуску через кордон.

Наразі таких проблем уже не буде. Укладена угода дозволить безвізове переміщення громадян України і Польщі, які проживають у 50?кілометровій прикордоній зоні. Люди отримають спеціальні пластикові ідентифікаційні картки, які дозволять їм без віз перетинати кордон. За повідомленнями МЗС України, ціна такої картки буде становити двадцять євро і не стягуватиметься з інвалідів, пенсіонерів та дітей віком до 18 років, а термін її дії становитиме п’ять років з моменту видачі. Людина зможе перебувати на території іншої держави одноразово не більше 60 днів.

Для того, щоб отримати дозвіл на перетин кордону, потрібно застрахувати здоров’я, а також мати довідку про місце постійного проживання.

Слід відзначити, що до прикордонної зони з українського боку увійдуть 1545 населених пунктів Волинської, Закарпатської та Львівської областей з населенням близько 1,5 мільйона осіб.

Здається, задоволеними залишилися усі. Юлія Тимошенко: «Я хочу подякувати, що в усіх аспектах Польща пішла назустріч Україні і підписала найкращі умови, навіть ті, які було складно прийняти». Дональд Туск: «Цей зміст угоди абсолютно акцептований і мною, і Прем’єр-міністром України. Нам вдалося досягнути всього, що можна було досягнути». Укладання угоди привітав і Віктор Ющенко, а також додав, що урядам обох країн потрібно зробити усе можливе, щоб ця угода реально запрацювала уже наприкінці квітня — на початку травня цього року.

Загалом візит Дональда Туска видався дуже плідним. Було також підписано угоду про співпрацю під час організації Євро-2012 та декларацію про створення польсько-українського Європейського університету.

До слова, Туску так сподобався прийом у Тимошенко, що він навіть запросив її відвідати з візитом Польщу. «Я з великою надією чекаю на приїзд пані Тимошенко до Польщі», — сказав він, правда не уточнивши можливу дату візиту.

Попри скептичні зауваження окремих аналітиків щодо того, що головним пріоритетом для нового прем’єра Польщі є покращення відносин з Росією та Німеччиною, конкретика його візиту та підписані угоди свідчать про те, що Україна залишається для Польщі важливим тактичним економічним партнером та стратегічним союзником в Об’єднаній Європі. Польща є також «адвокатом» України в ЄС, оскільки польські дипломати відстоюють інтереси нашої держави у Брюсселі, та виступає одним з головним лобістів членства України в НАТО.

Тому заперечувати зацікавленість Польщі в Україні, так само як і України в Польщі, означає заперечувати очевидні речі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.