Політика

Страхові «розборки»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо, наприклад, ми знаходимо на офіційному сайті повідомлення про те, що національна страхова компанія «Оранта» повідомляє всіх своїх клієнтів про неможливість виконаня взятих на себе обов’язків після 31 грудня, то для нас ця тема вже вичерпана. Ми вже й не віримо, що щось може врятувати наші гроші. Тим більше не припускаємо, що все це може виявитися злим жартом… до прикладу, рейдерів або хакерів.

Заступник директора Івано-Франківської обласної дирекції ВАТ НАС «Оранта» Віктор Луканюк нині спростовує інформацію, кажучи, що вже через півтори години на сайті вивісили спростування того всього. «Нашою компанією подані відповідні листи в Генпрокуратуру та Службу безпеки для розслідування. Це була якась хакерська атака невідомо чого, інформація була неправдива і така, що не відповідає дійсності. Інформація діаметрально протилежна», — каже він.

Зрештою, навіть якщо б таке теоретично сталося, то можна сподіватися на те, що все одно хтось буде правонаступником. Та поки що керівництво страхової компанії відкидає такі думки, вважаючи це неможливим і нереальним.

Минув рік з того часу, як Юлія Тимошенко у передвиборчій кампанії поряд з тим, що обіцяла повернути вклади з Ощадбанку, одночасно обіцяла ще й повернути страховки Укрдержстраху. Однак в бюджеті на 2008 рік кошти на повернення страхування, яке б мала здійснювати «Оранта», так і не передбачили. Тому й виплат не було.

Відтак нині люди, почувши, що з «Орантою» діється щось не так, просто збилися з пантелику. Що ж буде з їхнім страхуванням, яке обіцяли і не дали. Заступник директора ВАТ НАС «Оранта» стверджує, що виплати будуть тільки тоді, як вони будуть включені в бюджет, тобто буде цільове фінансування, тому що правонаступником, за якими лишилися зобов’язання, є держава.

«Оранта» зі своїх коштів платити це не буде, — зауважує В.?Луканюк, — бо не вона є відповідальною за ці внески. Тому що був Мінфін, і коли союз розпадався, всі кошти пішли, ви знаєте куди… як з Ощадбанку, так і з «Оранти». Держава взяла на себе зобов’язання повертати ці гроші. Але вони будуть тільки за рахунок бюджету і тільки якщо будуть передбачені. «Оранта» зі свого боку має всі особові справи на всі ті страховки, які були. Ми проводимо час від часу інвентаризацію, облікуємо, так що ми готові до виплати. Як тільки будуть кошти, ми почнемо виплачувати».

Слід також зазначити, що «Оранта» вже впродовж кількох років виплачує компенсацію страхувальників (страхування змішане, дітей, до одруження і пенсійне), які померли після 2004 року. Компанія повертає суму в межах залишку, але не більше 500 грн. у випадку, якщо стра­хувальник мав страховку і помер.

Фінансування проводиться за рахунок бюджету. А оскільки поки що невідомо, що буде в наступному році і чи внесуть ці виплати, в бюджет, то чи будуть і ці посмертні виплати теж поки що невідомо. Зрештою, навіщо думати про смерть?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.